Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski zaprosił wszystkie środowiska medyczne:
lekarzy OM KSLP pielegniarki z KSPiPP, a także farmaceutów, KSFP diagnostów i studentów WUM 14 września 2021 r. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego , na Mszę św. o godz. 18:00 w Auli Kurialnej, ( ul Floriańska 3,za Katedrą Praską) w intencji śp. Abp. Henryka Hosera, w miesiąc po śmierci. Przed Eucharystią zebrani medycy, w małych grupach nawiedzili spoczywającego w krypcie w podziemiach Katedry Praskiej zmarłego Biskupa-Lekarza . Czas indywidualnej chwili modlitwy. Muzykę liturgiczną podczas wspólnej modlitwy na Mszy św. zawdzięczamy pani dr n. med. Elżbiecie Puacz- byłej Prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych w Warszawie.
Homilię wygłosił ks. Arkadiusz Zawistowski, Kapelan Szpitala Bródnowskiego, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia., sekretarz Zespołu ds. Służby Zdrowia KEP. Podczas Mszy św. na ołtarzu Auli Kurialnej stał Krzyż z Medjugore ofiarowany przez Abp Henryka Hosera.
Po Mszy świętej zostały wygłoszone krótkie wspomnienia ze spotkań z Abp Henrykiem Hoserem.
mgr Małgorzata Walaszczyk – Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego Diecezji Warszawsko-Praskiej, Dyrektor Specjalistycznej Diecezjalnej Poradni Rodzinnej, Wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
prof. Andrzej Radzikowski, przyjaciel Abp Hosera i kolega z roku ze studiów medycznych, specjalista chorób dziecięcych, specjalista gastroenterolog.
prof.Bogdan Chazan , specjalista ginekologii i położnictwa, Vice Prezes KSLP i dyrektor Medyczny MaterCare International.
dr n. med. Elżbieta Janina Puacz, specjalista mikrobiologii, specjalista zdrowia publicznego. Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
Wspomnienia zakończyły się, krótką modlitwą Ave Maryja (dr Elzbieta Puacz)
Wspólny pomysł na upamiętnienie osoby i imienia Abp Henryka Hosera przedstawiła zebranym medykom dr Grażyna Rybak Prezes OM KSLP, specjalista pediatrii. Przypomniała o wspólnym dla wielu środowisk medycznych pragnieniu zachowania i utrwalenie pamięci o osobie Abp Henryka Hosera SAC i kontynuowania apostolskiego dzieła, które rozpoczął. Wyraziła podziw dla działań jednoczących całe środowisko medyczne i akademickie przez Abp Henryka oraz decyzji biskupa o budowie Akademika Praskiego, która okazała się najlepszym sposobem na wykorzystanie terenu. Podzieliła się radością, że spotkania Oddziału Mazowieckiego bł. dr Ewy Noiszewskiej KSLP w Archidiecezji Warszawsko – Praskiej, mogą się od ponad roku odbywać w salach konferencyjnych Akademika. Wyraziła wdzięczność, za słowa Abp Henryka Hosera kierowane do środowiska medycznego w dużej Sali konferencyjnej akademika, podobnie jak w Auli Kurialnej i Katedrze Praskiej. Przypomniała także, że Ks. Abp Henryk Hoser SAC poświęcił plac budowy Akademika i modlił się o pomyślną realizację przedsięwzięcia, co jest zaleceniem dla nas, aby każde działanie rozpoczynać od modlitwy. Pomysł nadania sali konferencyjnej Akademika Praskiego imieniem abp Henryka Hosera, poparli przedstawiciele innych grup i stowarzyszeń medycznych. W tej sprawie zostanie skierowany list do Ordynariusza Diecezji.
Tradycyjnie podczas spotkania udostępniane były książki o tematyce duchowo etycznej, szczególnie książka pt; Być lekarzem świadkiem uzdrawiającej miłości Boga, ( Ks.prof. Stanisław Warzeszak, oprac. Grażyna Rybak, Wydawnictwo Sióstr Loretanek, 2019) która prezentuje mało znane wypowiedzi ks. prof. Stanisława Warzeszaka (1958–2017), który jako warszawski duszpasterz służby zdrowia kierował je do lekarzy i pielęgniarek. http://kslpmazowsze.pl/2019/04/byc-lekarzem-swiadkiem-uzdrawiajacej-milosci-boga/
Oraz dzienniczek duchowy Piotra Sawickiego pt. Chcę do Nieba ( WSL, 2021 ) … prosty opis doświadczania przez silnego mężczyznę , ojca szóstki dzieci , dzień po dniu ,trudów nieuleczalnej choroby. Książka ujawnia jak cierpienie ułatwia rozmowę z Bogiem, bliskim Przyjacielem -Jezusem. Wyznanie Piotra jest dla mnie bezcennym przykładem ufnego zgadzania się, pokornego przyzwalania na wszystko w życiu; chorobę, szpital, cierpienie i świadectwem wykorzystania tego daru cierpienia dla dobra swojej rodziny. Jego osobiste notatki pomagają zrozumieć skąd chory czerpie realne siły, pokój nadzieję i jak poprzez bezradność może wejść w bliski kontakt z Maryją. …http://kslpmazowsze.pl/2021/02/chce-do-nieba/