24.X.2018 Zaangażowanie społeczne wyrazem miłości

Gośćmi październikowego spotkania lekarzy OM KSLP w Kościele Środowisk Medycznych  w Sali Świętej Rodziny była Rodzina Państwa Magdaleny i Zbigniewa Kaliszuk z Zuzią.  Po Mszy Świętej w Kościele św. Zygmunta wybrzmiały słowa pani Magdaleny o podstawowym powołaniu do świętości każdego z nas, na rożnych drogach powołania.

  

Pani Magdalena Korzekwa -Kaliszuk, mówiąc o dramatycznych konsekwencjach naszej bierności, która sprawia, że zło tryumfuje, powołała się na inspirującą  i mocną wypowiedź znanego filozofa  Edmunda Burke: ( 1729–1797) – irlandzki filozof i polityk ,twórca nowoczesnego konserwatyzmu)Dla triumfu zła potrzeba jedynie, aby dobrzy ludzie nic nie robili.  Podkreśliła, że to od nas zależy w jakich w warunkach i w jakim środowisku dorastają nasze dzieci.  Losy dzieci i całego społeczeństwa oraz kultury są w naszych rękach. Nasze zaangażowanie jest koniecznością aby dobro zwyciężało.

Pan Zbigniew Kaliszuk  ukazywał, że zło aktualnie dzieje się za przyzwoleniem społecznym , mówił o tym w kontekście referendum w Irlandii, aborcji, eutanazji oraz in vitro. Zachęcał, że każdy z nas jest w stanie w swoim środowisku zrobić coś dobrego. Dzielił się swoim doświadczeniem działania w Soli Deo. Ucieszył się, że jest Stowarzyszenie Katolickie lekarzy, bo na polu medycznym dokonuje się największa walka cywilizacji życia i śmierci.

Państwo Kaliszuk zaprezentowali słuchaczom badania opinii publicznej  i wewnętrzne badania Citizen Go , na temat podejścia Polaków do aborcji. Prof. B. Chazan mówił o prawdzie i protestach wobec plakatów anty aborcyjnych. Potrzeba aby głos katolicki wybrzmiewał. Niewiele osób może zrobić bardzo duzo.  KSLP wystosowało list do ChSL  po wygranym procesie Pani K.Jachimowicz, co  potwierdza, że jedna osoba może zrobić bardzo wiele dla innych lekarzy , ze wyrok samotnej wyrzuconej z pracy lekarki staje się głośny na całym świecie.  Doktor Grażyna Rybak opowiedziała o wywiadzie i  motywacjach i postawie Magnara Kleivana ,oraz obrońcy Katarzyny Jachimowicz.

    

Była okazja  usłyszeć od pana Zbigniewa Korzekwa o  przegranym referendum w Irlandii i zniesieniu poprawki antyaborcyjnej:

oraz od pani Magdaleny  Korzekwa eutanazji, która ma związek z aborcja,  ideologi gender w Niemczech deprawującej dzieci , rodzicach A i B, precedensach prawnych by zmanipulować opinie publiczną. Możemy nad tym wszystkim ubolewać ale możemy tez zrobić coś.:

 

 

 

.