27.07.2018 Polscy lekarze dziękują Mary Wagner za obronę dzieci

Lekarze z KATOLICKIEGO   STOWARZYSZENIA  LEKARZY  POLSKICH  i  ŚRODOWISKA MEDYCZNEGO ŚWIĘTEJ RODZINY napisali 27.07.2018 list z podziękowaniem Mary Wagner, po jej kolejnym aresztowaniu w Toronto.

DROGA MARY- DZIĘKUJEMY CI ZA WYTRWAŁĄ  OBRONĘ ŻYCIA DZIECI                Warszawa 27.07.2018 

Z bólem serca przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 12.07.2018 r., zostałaś kolejny raz skazana, tym razem na karę 7.5 miesięcy więzienia. Uznajemy ten wyrok sądu za niesprawiedliwy, skoro prawo obowiązujące w Kanadzie pozwala ratować życie komuś, komu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Właśnie to uczyniłaś 8.XII. 2017, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wchodząc z s. Immolatją do przychodni Women’s Care Clinic, przy 960 Lawrence Ave. West w Toronto próbując namówić oczekujące w poczekalni kobiety aby rozważyły rezygnację z aborcji.

Dziękujemy Ci Mary, że od kilkunastu lat podejmujesz proste działania, aby ratować dzieci nienarodzone, wchodząc do klinik aborcyjnych i rozdając kwiaty oraz ulotki sugerujące matkom darowanie życia dziecku.  Dziękujemy za Twoje odważne słowa wobec sędziego Neil Kozloff’a, że nie powinno być klinik aborcyjnych. Dziękujemy za Twoje wyznanie: „Czuję się zobowiązana, by chodzić do klinik aborcyjnych, aby chronić nienarodzone dzieci i robić wszystko co w mojej mocy, by dotrzeć do serc ich matek” Dziękujemy Ci, że się nie zniechęcasz mimo, że  sądy w ciągu 18 lat skazywały Ciebie aż 14 razy. Dziękujemy, że cierpliwie znosisz kajdanki i więzienie, aby wypełniać wolę Boga. Dziękujemy, że uczysz nas robić wszystko co możliwe, aby życie, które daje Bóg mogło wzrastać w innych i podlegać szczególnej ochronie od momentu poczęcia.

Dziękujemy osobom, które Tobie towarzyszyły na sali rozpraw, szczególnie weteranom ruchu antyaborcyjnego w Ontario: paniom: Lindzie Gibbons i Mary Bournie oraz księdzu Tony van Hee, pani Rosemary Connell z organizacji Show the Truth Tour Canada, członkom grupy pro-life z parafii Maksymiliana Kolbego w Toronto oraz obrońcom życia ze Stanów Zjednoczonych.

Dziękujemy Twojemu obrońcy Mecenasowi Peter Boushy, który starał się  wykazać, że nie istnieje w kanadyjskim prawie „prawo do aborcji” oraz, że w świetle prawa, to przychodnia aborcyjna łamie prawo.

Cieszymy się, że dzięki Twojej obecności 12 grudnia 2016 r. na terenie kliniki aborcyjnej zostało  uratowane życie małego pacjenta – kanadyjskiego  chłopczyka.  Matka dziecka będąc w 7 miesiącu ciąży „zrozpaczona i bezradna”, zmieniła decyzję po spotkaniu z Tobą, bo okazałaś jej „tak wiele miłości”. Cieszy nas, w związku z tą sprawą, że poza listem od matki, otrzymałaś 850 popierających listów na piśmie, 34 tysiące e-maili oraz 67 tysięcy podpisów pod petycją w Twojej obronie. Wiele z nich nadeszło z Polski, ale były także głosy z Japonii, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Mamy nadzieję, że Twoje pokojowe działania i modlitwa oraz modlitwy wielu ludzi na świecie inspirowanych Twoją postawą sprawią, że nienarodzone dzieci będą wszędzie chronione prawem.  Liczymy na szybką zmianę  dramatycznej sytuacji Kanady – jednego  z niewielu państw świata, w którym można legalnie zabić dziecko przez „aborcję”, nawet w 9. miesiącu ciąży. Ufamy, że Twój wysiłek przyczyni się do wprowadzenia przepisów uznających zabicie nienarodzonego dziecka za czyn kryminalny.  Mamy nadzieję, że Twoje próby ocalenia dzieci w łonie matek w klinikach aborcyjnych zapoczątkują zmianę przepisów prawa Kanady, które obecnie w razie choroby pozwala lekarzom leczyć dziecko wewnątrzmacicznie jako pacjenta a jednocześnie pozwala je lekarzom legalnie zabić, uznając, że staje się ono człowiekiem dopiero w momencie opuszczenia dróg rodnych matki.

Popieramy wraz z wieloma osobami na świecie Twoją postawę i pogląd, że; „jeżeli prawo jest niesprawiedliwe, to my, jako obywatele, mamy obowiązek tego prawa nie przestrzegać i je łamać.”  Prawo nie jest absolutnym wyznacznikiem ludzkiego postępowania.

Droga Mary Twoje działania są bardzo potrzebne, bo w stanie Ontario ponad 60% ciąż nastolatek kończy się aborcją. Jesteś w sposób szczególny powołana i obdarowana przez Boga zdolnościami do wypełniania misji troski o życie a Twoje szlachetne cechy charakteru, w tym cierpliwość okazywaną Twojemu niepełnosprawnemu, adoptowanemu rodzeństwu docenił nawet w sędzia Eric R. Libman. Łagodność owocuje. Gdy w styczniu 2012 r. Przy Lawrence Avenue w Toronto w klinice dla kobiet, policjanci bardzo brutalnie Cię potraktowali, wyciągając siłą z budynku, kobiety, które były świadkami zajścia, opuściły klinikę. Stwierdziły, że nie chcą dokonywać aborcji, jeśli tak traktuje się osoby, które próbują z nimi o tym rozmawiać.

Nie możemy milczeć, gdy sędzia Neil Kozloff nazywa Ciebie „seryjną przestępczynią”! Będziemy głosić prawdę, że jesteś seryjnym obrońcą życia. Będziemy protestować w Warszawie przed Ambasadą Kanady przeciwko zakuwaniu w kajdanki Kobiety, która broni życia kanadyjskich dzieci zabijanych w łonach matek!

Niech Bóg Cię błogosławi i strzeże, niech rozpromieni swe Oblicze nad Tobą.

Z wyrazami szacunku  w imieniu lekarzy:

Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich oraz Środowiska Medycznego Świętej Rodziny:

Prezes KSLP OM  – prof. Bogdan Chazan, specjalista położnictwa i ginekologii

Delegat KSLP OM i ŚMŚR – lek. med. Grażyna Rybak, specjalista pediatrii

Letter from Polish Catholic Doctors to Mary Wagner 27.07.2018

 list KSLP, ŚMŚR z podziekowaniem dla Mary WAgner za wytrwałą obronę zycia dzieci 27.07 2018 kor.