15.02.2020 Konferencja w Sejmie z udziałem amerykańskiej działaczki pro-life Abby Johnson

W sobotę 15.02.2020  o godz. 11.00, na terenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Sali Kolumnowej im. Kazimierza Pużaka, odbyła się z udziałem przedstawicieli  wielu środowisk, także medycznego,  konferencja pt: „Formy wsparcia dla kobiet w ciąży znajdujących się w sytuacji kryzysowej” .

Konferencję zorganizował Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny a prowadziła pani poseł  Anna Maria Siarkowska Wiceprzewodnicząca Zespołu.  Rzecznik Praw Dziecka pan Mikołaj Pawlak, (drugi od lewej) objął konferencję Honorowym patronatem. Obecny był parlamentarzysta dr Bartłomiej Wróblewski. (trzeci od prawej)

Posłanka ANNA SIARKOWSKA przywitała zebranych gości oraz prelegentów , a także przedstawicieli organizacji , mediów. Obecny był ks. Ryszard Halwa, działacz  pro-life, publicysta ,redaktor naczelny pisma ” Moja Rodzina” i portalu internetowego prawy.pl., Kaja Godek, a także  posłanka Dominika Małgorzata Chorosińska, dziennikarka TV Republika., Doktor teologii Bawer Aondo-Akaa,  działacz społeczny autor artykułów naukowych oraz książek, pracuje w Klubie Jagiellońskim i fundacji Pro znanej z działalności antyaborcyjnej.

   Pierwszy przemawiał – MIKOŁAJ PAWLAK – Rzecznik Praw Dziecka:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny wykład przedstawił ekspert ds. organizacji pomocowych pan PAWEŁ WOLIŃSKI  który  zaprezentowano wyniki badań świadomości społecznej w zakresie opieki nad nowym życiem. Choć większość badanych zgadza się, że kobieta w ciąży powinna być otoczona wszelką opieką, to już 50 proc. wskazuje, że tzw. aborcja powinna być powszechnie dostępna do 12 tygodnia życia dziecka.

ABBY JOHNSON – była dyrektor Planned Parenthood, autorka książki “Nieplanowane” powiedziała:

– Macie w ustawie o aborcji trzy wyjątki, które nie mogą być zaakceptowane. Aborcje na dzieciach podejrzanych o chorobę są wykonywane późno, gdy dziecko jest już duże, a procedury są dla niego strasznie bolesne. Nie myślcie, że jeśli macie lepszą ustawę niż inne państwa, jesteście w dobrej sytuacji – mówiła Abby Johnson.

– W Polsce jest projekt podpisany przez milion ludzi, którzy chcą skończyć z eugeniką. Z eugeniką! Czy w ogóle słyszycie to słowo? Eugenika dała początek holokaustowi! Wydajcie głos i wymagajcie od posłów, żeby te ustawę uchwalili – apelowała do Polaków.

– W nadchodzących wyborach nie możecie głosować na zwolenników kompromisu aborcyjnego. Musicie zagłosować na kandydatów, którzy opowiadają się za ochroną życia poczętego bez żadnych wyjątków! – wołała obrończyni nienarodzonych.

W Sejmie – z udziałem m.in. Abby Johnson – odbyła się konferencja „Formy wsparcia dla kobiet w ciąży znajdujących się w sytuacji kryzysowej”

Abby Johnson , była dyrektorka kliniki aborcyjnej w USA powiedziała między innymi: „Kliniki aborcyjne nie dają kobietom wyboru. Oni zainteresowani są tylko dokonaniem aborcji. Aborcja to interes, liczy się pieniądz, ile oni zarobią. Pracownice klinik aborcyjnych nigdy nie mówią „ dzieci”, mówią produkty laboratoriów aborcyjnych , lub POC= piece of children /części dzieci/. W USA codziennie 2400 dzieci jest abortowanych! Czas trwania aborcji w klinice aborcyjnej to 5 minut. Klinika nie chce używać USG , bo to wydłuża czas aborcji do 8 minut. Dziecko czuje ból po 12 tygodniu życia. Abortowane dzieci czuły ból.Przyjechałam do Polski z ostrzeżeniem: Polska jest niebezpiecznie blisko zasad, które są wdrażane na świecie. Jeżeli Polki i Polacy nie przeciwstawią się tym barbarzyńskim praktykom aborcji to wpadniemy w to samo zło, które jest dokonywane na caym świecie. Jeśli przejdzie w Polsce aborcja to potem rozleje się inne zło , eutanazja będzie kolejna. Polskie pielęgniarki mówiły mi o 9-cio miesięcznych dzieciach zabijanych w polskich szpitalach i wrzucanych do formaldehydu. 96% aborcji w Polsce to aborcje eugeniczne, to samo co robił Hitler. Musimy się domagać głosowania nad zakazem aborcji eugenicznej w parlamencie. Kompromis aborcyjny musi się skończyć, tego musimy się domagać!”

 Większość aborcji w Polsce odbywa się nie w przypadku dzieci, które nie są w stanie przeżyć poza łonem matki; większość aborcji w Polsce przeprowadzanych jest na dzieciach, które mają zespół Downa albo inne schorzenia czy niepełnosprawności, które nie zagrażają jego życiu, a jednocześnie te dzieci właśnie są zabijane. Każde dziecko, bez względu na niepełnosprawność, nie zasługuje na śmierć. Natomiast prawo, które istnieje w Polsce, nie jest do końca przestrzegane – mówiła Abby Johnson.


Pomysłodawcą wizyty Abby Johnson w Polsce  jest salezjanin, Ks. Maciej Sarbinowski, który z zeszłym ,  w Arizonie w Stanach Zjednoczonych  prowadził rekolekcje dla małżeństwa i był  świadkiem popularności filmu „Nieplanowane”. Wpadł wtedy na pomysł, by zaprosić Abby Johnson do Polski.  Po 15 minutach od wysłania sms’a z zaproszeniem otrzymał wiadomość, że tak, że Aby bardzo chce do naszego kraju przyjechać.Amerykańska obrończyni życia, dawna dyrektor kliniki aborcyjnej po wykładzie w polskim Sejmie, gdzie wystąpiła na sesji Parlamentarnego Zespołu na rzecz Życia i Rodziny, wygłosiła swoje świadectwo na spotkaniu otwartym w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa przy ul. Kawęczyńskiej.  Podzieliła się z mieszkańcami Warszawy swoim świadectwem przemiany, jaka dokonała się w niej, kiedy zrozumiała, jak wielkim złem jest aborcja.  Pracownicy kliniki [Planned Parenthood] mówili o dzieciach: „produkt poczęcia”, a ich szczątki po aborcji nazywali „częściami dzieci” („pieces of children”).   Po tym, jak zobaczyłam, na czym polega aborcja, wiedziałam już, że muszę zmienić swoje życie. Nie wiedziałam, jak, ale wiedziałam, że już nigdy nie będę brała w czymś takim udziału . Wiem, że macie w Polsce restykcyjne prawo aborcyjne, ale ono nadal zakłada kompromis. Tysiące polskich dzieci wciąż nie są chronione z powodu tego kompromisu. Dowiedziałam się, że 90% aborcji, jakich dokonuje się w Polsce to aborcje eugeniczne. Te dzieci są uznawane za niegodne życia z nami . Dlaczego wasz parlament nic z tym nie robi? Dlaczego media o tym milczą? Dlaczego nawet katolickie media nie chcą, żebyście o tym słyszeli? Słyszałam, że w Polsce istnieją miejsca, gdzie popierającym aborcję politykom udziela się Komunii Świętej. To jest wielkie zło. Ten problem nie istnieje tylko w Stanach Zjednoczonych. On dzieje się także tutaj, u was. Obrończyni życia zaapelowała dziś w polskim Sejmie o całkowitą ochronę życia poczętego. O nienarodzonych dzieciach mówiła:  Nie mają głosu, nie słychać jak płaczą w bólu, gdy są zabijane w łonach matek. Wy musicie być ich głosem i to właśnie teraz. Proszę, zróbcie coś. Zróbcie wszystko, co w waszej mocy, by oddalić ten kompromis. Nigdy nie można iść na kompromis ze złem. Aborcja od początku jest czystym złem i nie jest akceptowalna w żadnym wypadku.  … W nadchodzących wyborach nie możecie głosować na zwolenników kompromisu aborcyjnego. Musicie zagłosować na kandydatów, którzy opowiadają się za ochroną życia poczętego bez żadnych wyjątków!

https://warszawa.gosc.pl/doc/6163452.Abby-Johnson-w-Sejmie-Kompromis-aborcyjny-w-Polsce-musi-sie

Oddział Mazowiecki KSLP reprezentowała podczas Konferencji Delegat OM KSLP doktor Grażyna Rybak . Była obecna  także mgr.Małgorzata Prusak, Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Farmaceutów Polskich.

Po Konferencji był czas na pytania , odpowiedzi i osobiste rozmowy oraz zdjęcia z Abby Johnoson.


Region podkarpacki, reprezentował  na spotkaniu z Abby Johnson Radny wojewódzki z PiS Jacek Kotula, z Rzeszowa , (po lewej) związany z ruchem obrońców życia . Podkarpacie zostanie ogłoszone regionem pro-life: bez gender, aborcji, in vitro i edukacji seksualnej.

Dr Anita Stola , polska neonatolog z Arizony przyleciała wspólnie z Abby i tłumaczyła świadectwa  pani A.Johnson w trakcie spotkań w Polsce. Na zdjęciu (które opublikował Jakub Bałtroszewicz, Fundacja JEDEN Z NAS) spotkanie Helenki na rękach u swojego taty Andrzeja Sobczyka , (głównej dystrybutorki filmu „Nieplanowane” w Polsce 🙂 z Abby Johnson.

Abby Johnson , zna historie prof.Bogdana Chazana który stracił prace i stanowisko Dyrektora Szpitala Świętej Rodziny za odmowę wykonania aborcji ciezko chorego dziecka w 22 tygodniu ciąży , zgodnie z Kodeksem Etyki Lekarskiej i Klauzula sumienia. Delegat OM KSLP opowiada o tym wydarzeniu Abby po jej wystąpieniu w Sejmie.