12.01.2020 Wieczór kolędowy warszawskiej służby zdrowia.

Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski na styczniowe spotkanie kolędowe środowiska medycznego  przypadające w Niedzielę Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2020 r., zaprosił bp.Henryka Hosera. Biskup senior , przebywający w okresie Bożonarodzeniowym w Polsce, po  przyjeździe z Medjugorie, odprawił w Akademiku Praskim Mszę świętą i wygłosił homilię:

 Bp Henryk Hoser – Wizytator Apostolski o charakterze specjalnym dla parafii w Medjugorie mówił ,że „Chrzest św. przypomina nam o godności ludzkiej osoby i jej przeznaczeniu do świętości ” W czasie liturgii podkreślił, że:  „Chrystus przyjmując ludzką naturę uświęcił ją pokazując nam wartość ludzkiego życia. „ Mamy być w pełni podobni do Boga w naszym ostatecznym przeznaczeniu . Abp Hoser zwrócił uwagę, że:  żyjemy w czasach trans humanizmu, współczesna mentalność eliminuje pojęcie ludzkiej natury, która jest wspólnym mianownikiem nas wszystkich.”  „Próbuje się ją zastąpić kulturą, która nas różni i która  jest „fantazmatyczna”.  Jeżeli neguje się determinizm biologiczny, determinizm płci to wynika to założenia, że człowiek sam może o sobie decydować. Tymczasem rzeczywistość jest inna – ostrzegł duchowny. Abp Hoser podkreślił, że chrzest jest zobowiązaniem do odważnego świadectwa wiary. – To na co cierpimy dziś wielu wyznawców Chrystusa, to że są chrześcijanami bezobjawowymi. Nie można po ich zachowaniu, po ich postawie i wyborach rozpoznać, że należą do Jezusa – ubolewał duchowny. (https://radiowarszawa.com.pl/abp-hoser-mamy-byc-w-pelni-podobni-do-boga-w-naszym-ostatecznym-przeznaczeniu/)
 Po wspólnej modlitwie, wieczór kolędowy poprowadził pan Grzegorz, (farmaceuta). Zebrani śpiewali kolędy przy akompaniamencie instrumentalnym muzyków – medyków;  flet (pielęgniarka), akordeon (laryngolog) i gitara klasyczna (pediatra)