12.XII.2019 Spotkanie opłatkowe Środowiska Medycznego z Bp.Romualdem Kamińskim

12 grudnia 2019 r. o godz. 12:00 w dniu wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe,  na zaproszenie Biskupa Warszawsko-Praskiego J.E. Romualda Kamińskiego, w podziemiach Katedry Świętego Floriana  spotkali się przedstawiciele  środowiska medycznego. Na początku uroczystości ks. Zbigniew Kras, Kapelan pana Prezydenta, Andrzeja Dudy, odczytał Ewangelię a następnie zebrani wysłuchali  życzeń ks. Biskupa:

Przywołując słowa świętego Pawła Apostoła biskup Kamiński życzył środowisku medycznemu, aby służąc pacjentom nigdy nie zapominali o godności ludzkiej osoby. Podkreślił, że każdy człowiek jest cenny w Bożych oczach.  Hierarcha zachęcał również, by troszcząc się o to co materialne, nigdy nie zapominać o sferze duchowej człowieka. Składając sobie świąteczne życzenia życzmy sobie cieszenia się perspektywą zbawienia. Po to jesteśmy tu posłani na to pielgrzymowanie, by ostatecznie zakotwiczyć się w niebie. To wyznacza sens powołania, codziennego trudu, zwycięstw i porażekProwadzący spotkanie Duszpasterz Krajowy Służby Zdrowia Ks. Arkadiusz Zawistowski zapowiadał kolejnych gości.

 Obecny wśród lekarzy Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski,  podziękował zgromadzonym za służbę chorym i życzył wszystkim siły, wytrwałości oraz Bożego błogosławieństwa. – Niech nowy rok przyniesie nam wszystkim to co Pan Bóg nam zaplanował, wtedy będziemy w pełni, tym czym On chce byśmy byli . Następnie zaśpiewał pastorałkę:

 Wśród zacnych gości był również i skierował do zebranych  życzenia Dziekan Wydziału Medycznego Collegium Medicum UKSW prof. Jakub Pawlikowski:

Szczególnie serdeczne życzenia od ks. Bp R. Kamińskiego, otrzymał prof. Tadeusz Tołłoczko – były Rektor Akademii Medycznej w Warszawie, który w tym roku ukończył 90 lat.

Czcigodny Jubilat prof. Tadeusz Tołłoczko z wdzięcznością przyjął słowa Biskupa i odpowiedział:

W Spotkaniu Opłatkowym Służby Zdrowia wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego, Władz Samorządowych, Dyrektorzy Szpitali i Placówek Służby Zdrowia oraz Zakładów Opiekuńczo Leczniczych z terenu Mazowsza.To piękny czas kiedy lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, diagności laboratoryjni wraz z innymi posługującymi chorym , w jedności i życzliwości cieszą się ze spotkania składając sobie życzenia i dzieląc się opłatkiem .   Prezes oraz delegaci  OM KSLP przekazali Bp. R.Kamińskiemu pisemna prośbę lekarzy o wyróżnienie dla  polskiej lekarki pracującej w Norwegi – dr Katarzyny Jachimowicz za jej wytrwałą postawę ochrony życia  PROŚBA LEKARZY O NAGRODĘ DLA DR KATARZYNY JACHIMOWICZ 12 XII.2019 

     

Galeria zdjec ze spotkania :   https://diecezja.waw.pl/6757