21-22.06.2019 Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie życiu”

Prezes KSLP OM prof. Bogdan Chazan, jako główny organizator z radością zaprasza na  Międzynarodowy Kongres  pt: ” Nauka w służbie życiu”,  który odbędzie się  Rzeszowie 21 – 22 czerwca z udziałem  25 wykładowców z 8 krajów  Warto zarezerwować czas  w dniach 20 – 23 czerwca ponieważ 20 czerwca będzie procesja Bożego Ciała a wieczorem koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Natomiast 23 czerwca odbędzie się Marsz dla życia oraz piknik rodzinny.

Kongres będzie poświęcony zastosowaniu aktualnych osiągnięć medycyny w ochronie życia. Będzie to okazja do bezpłatnego udziału i spotkania profesjonalistów zajmujących się opieką medyczną nad matkami i dziećmi, samorządowców, ludzi kultury, dziennikarzy, wreszcie rodzin – byłych, obecnych i przyszłych pacjentów. Zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne wykładów.

Celem Kongresu jest poszerzenie wiedzy medycznej i udoskonalenie podejścia do człowieka cierpiącego, integracja wiary z praktyczną realizacją powołania w duchu filozofii chrześcijańskiej i deontologii zawodów medycznych, promocja godności człowieka i praw każdej istoty ludzkiej od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, obrona wolności sumienia zawodów medycznych i pacjentów oraz umocnienie duchowe chorych oraz tych, którzy troszczą się o zdrowie i życie innych.

 W programie Kongresu wykłady podzielone zostały na siedem sesji tematycznych i dotyczą m. in.: aktualnych trendów w diagnostyce i leczeniu niepłodności oraz powtarzających się strat ciąży, konsekwencji epidemii cięć cesarskich oraz konsekwencji zaburzeń rozwoju perinatalnego w dorosłym życiu. Specjalna sesja będzie dedykowana funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych, w tym opiece nad kobietą ciężarną z niepełnosprawnością oraz hospicjom perinatalnym przeznaczonym dla dzieci nieuleczalnie chorych, niepełnosprawnych, z wadami wrodzonymi lub genetycznymi.

PROGRAMhttp://www.naukawsluzbiezyciu.podkarpackie.pl/index.php/pl/program

REJESTRACJA:  http://www.naukawsluzbiezyciu.podkarpackie.pl/index.php/pl/rejestracja

 Nasz Kongres to nie tylko dwa dni intensywnych obrad. Zapraszamy także na największy w Europie koncert na świeżym powietrzu „Jednego serca, jednego ducha”, który odbędzie się w dniu 20 czerwca 2019 r. w Rzeszowie. Na zakończenie naszych wspólnych czterech dni, tj. 23 czerwca, spotkamy się na Marszu dla Życia i Rodziny.