9.01.2018 list odpowiedź Mary Wagner

Mary Wagner,  która spędziła w więzieniu już około 5 lat, odpowiedziała 9 stycznia 2018 r. na nasz  grudniowy list napisany po jej aresztowaniu. Oczekuje obecnie w areszcie Vanier w Milton pod Toronto na kolejny proces, za to, że w Klinice aborcyjnej w Toronto, wręcza kobietom róże i proponuje pomoc, jeśli są gotowe rozważyć rezygnację z zabicia swego dziecka. Oto list napisany ołówkiem: 

„Drodzy: prof. Bogdan Chazan, dr Rybak, dr Moszczyńska–Kowalska, dr Rojek, dr Nitek ,

Pozdrawiam w blasku Epifanii,

Dziękuję bardzo za Wasz list z 17 grudnia, który dostałam dopiero niedawno od trzech różnych osób, mieliśmy tutaj w Vanier (nazwa zakładu karnego – przyp. jd) opóźnienia w przekazywaniu poczty. Dziękuję za wszystko, co napisaliście i za Wasze modlitwy, jestem bardzo zbudowana Waszymi wysiłkami podejmowanymi w obronie naszych najmniejszych braci i sióstr i zdumiona Waszą determinacją i troską o Kanadę. Niech Pan Bóg Was błogosławi za skierowanie Waszego listu do przedstawicieli władz kanadyjskich i naszych Biskupów, jak również do lekarzy zaangażowanych w zabijanie dzieci nienarodzonych. Dziękuję bardzo.

Modlę się za Polskę i wasze starania ochrony dzieci niepełnosprawnych, niech Bóg da odwagę tym, którzy są władni objąć je opieką prawną. Modliłam się również za Waszą koleżankę dr Agnieszkę i jej dziecko oraz rodzinę.

Dotarły tutaj do mnie trzy kopie waszego listu. Proszę moich przyjaciół Małgorzatę i Andrzeja Kumorów, aby przesłali ten list do was. Mają piękną córkę Julię, która ma zespół Downa. Jest ich jedynym dzieckiem i źródłem wielkiej radości w ich życiu, jak również napełniła światłem życie innych osób.
Pozostając z wdzięcznością i we wspólnocie modlitwy,
Mary”

treść listu Mary Wagner została opublikowana przez serwis internetowy kanadyjskiego pisma polonijnego „Goniec” (goniec.net.) a potem inne:

http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/wiadomosci-kanadyjskie/mary-wagner-odpowiada-na-list-polskich-lekarzy-katolickich.html

http://gosc.pl/doc/4457655.Mary-Wagner-odpowiada-polskim-lekarzom

http://www.naszdziennik.pl/swiat/193663,dziekuje-polakom.html