Potrzebny jest lekarski głos za życiem w ramach wysłuchania publicznego w Sejmie. 23.04.2024 odbyło się pierwsze posiedzenie komisji nadzwyczajnej ds. projektów aborcyjnych, która przegłosowała wniosek o wysłuchaniu publicznym czterech projektów aborcyjnych, złożonych w Sejmie. Dwa zgłoszone przez Lewicę (aborcja do 12. tygodnia ciąży i dekryminalizacja pomocy w aborcji), jeden przez KO (aborcja do 12. tygodnia ciąży) i jeden autorstwa Trzeciej Drogi (powrót do tzw. „kompromisu” z 1993 r. Wysłuchanie publiczne dotyczące projektów aborcyjnych ma się odbyć 16.05.2024 r. o 10:00 w czwartek Sejmie RP. Termin zgłoszeń mija 6.05. Wejdź https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/page.xsp/wysluchanie_publiczne – bo trzeba wysłać zgłoszenie listem na formularzu podanym w linku do 6.05 by móc zabrać głos w Sejmie przeciwko zabijaniu dzieci i niszczenia zdrowia matek.
Pani doktor Wanda Rułka zmarła 30.X.2024 r. w domu rodzinnym, pod opieką córek i hospicjum domowego, po długiej i ciężkiej chorobie. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 12.XI.2024r. o godz. 10:00 w kościele pw. św Franciszka przy ul. Strumykowej 25 w Warszawie. Pochowana będzie w rodzinnym grobie w Tomaszowie Mazowieckim, w obecności tylko rodziny.
Doktor Wanda urodziła się 18.X.1940 r., w dniu wspomnienia św. Łukasza -patrona lekarzy. . Od 7 do 14 roku życia mieszkała w Chodakowie. Ukończyła studia medyczne – wydział Lekarski- w 1965 roku w Lublinie. Była lekarzem z powołania, jako mała dziewczynka leczyła i operowała lalki, co wspomina córka. Już podczas studiów wyszła za mąż za absolwenta studiów weterynaryjnych w Puławach. Małżeństwo doczekało się dwu córek. Sama odbywała staż lekarski w Puławach, gdzie dyżurowała na pediatrii, i w pogotowiu a także w szkołach. Egzamin specjalizacyjny zdawała w Poznaniu. Pracowała jako lekarz kolejowy PKP w Dęblinie. Łączyła pracę lekarską z opieką nad chorującym mężem. Zapewne pamiętają doktor Wandę jako dobrego lekarza mieszkańcy Puław, Dęblina i Stężycy. Przez ostatnich ponad 20 lat była związana z Warszawą. Zapamiętaliśmy jej ciepły uśmiech na spotkaniach Duszpasterstwa Służby Zdrowia oraz ofiarną pracę już na emeryturze w charakterze wolontariuszki w Szpitalu Bródnowskim. Troszczyła się z sercem o kaplice szpitalną i kontakty pacjentów z kapelanem. Podczas pielgrzymek Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia zawsze służyła z miłością chorym i niepełnosprawnym. (więcej…)