26.02.2024 Doc. dr hab. n. med. Henryk Kowalski odszedł do Domu Ojca

Lekarze Oddziału Mazowieckiego bł. dr Ewy Noiszewskiej KSLP składają  wyrazy najgłębszego współczucia naszej drogiej Koleżance dr n.med. Alicji Moszczyńskiej – Kowalskiej,  z powodu  śmierci  ukochanego Męża – ś. p. Doc. dr hab. n. med. Henryka Kowalskiego, który zmarł nad ranem 26 lutego 2024 r. w wieku 93 lat w zaciszu domowym w otoczeniu najbliższej rodziny. Łącząc się w modlitwie i bólu rozstania ufamy, że śp. doc. dr hab. n. med. Henryk Kowalski, który przepracował jako lekarz 50 lat w zakładzie biofizyki Akademii Medycznej w Warszawie,  zawsze wierny   Bogu, miał dużą wiedzę, był bardzo pracowity,  rzetelny, słowny, uczciwy, nigdy źle nie mówił o nikim, życzliwy wszystkim, zwłaszcza będącym w potrzebie, osiągnął szczęście wieczne w Domu Ojca. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki, niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym Amen.

Uroczystości pogrzebowe rozpocznie Msza św. celebrowana w poniedziałek 4.03.2024 r. o  godz. 12:00  w Kościele Parafii  Rzymskokatolickiej Świętego Maksymiliana Kolbego,  Warszawie (przy ul. Rzymowskiego 35. ) po której nastąpi odprowadzenie na  Cmentarz Bródnowski.

***

„Szczęśliwy kogo Opatrzność Boska, ma w swej opiece, niech się nie troska. W żadnym wypadku ten nie szwankuje Kogo Opatrzność Boska piastuje. Żadna na świecie ludzka opieka nie jest tak dzielna w nędzy człowieka. Ani miedziany mur tak bezpieczny, ani diament tak długowieczny, jako wszechmocna Opatrzność Boska, w niej ufam, z głowy nie stracę włoska. Gdy kto przy Bogu łaskawym stanie żadnych się nieszczęść niechaj nie troska. Niechaj się na mnie i świat oburzy niechaj me serce w żalach zanurzy. Gdy tylko spojrzy niebieskie oko, wyjdę z tej toni pewnie wysoko” ( fragment  Pieśni o Opatrzności Boskiej” bł .dr Ewa Noiszewska )