14.XII.2023 Uzdrowienie sługi setnika a wiara w leczniczą mocz słowa, ks. prof. K. Bardski

W czwartek 14.XII.2023 odbyło się spotkanie z cyklu pt. Uzdrowienia zmieniające życie.

zorganizowane przez Środowisko Medyczne Świętej Rodziny w Parafii Świętej Rodziny. na Zaciszu, w oparciu o ewangeliczne opisy cudów uzdrowień Pana Jezusa.  Tym razem cud;  UZDROWIENIE SŁUGI SETNIKA. Zaproszony gość Ks. prof. dr hab. n. teol. KRZYSZTOF  BARDSKI,  biblista, patrolog, nauczyciel akademicki, tłumacz biblii. Kierownik Katedry Filologii Biblijnej UKSW. rozpoczął spotkanie od wspólnej Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej z Guadalupe.
       
 Liturgiczne Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła:  Ewangelia (Mt 11, 11-15)  Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»
Homilia ks. prof. Krzysztof Bardski 
SPOTKANIE: pt. WIARA W LECZNICZĄ MOC SŁOWA  –  ks. prof. Krzysztof Bardski 
 wg Łk.8.6-13:
Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi. Rzekł mu Jezus: «Przyjdę i uzdrowię go». Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie…Gdy Jezus to usłyszał, zdziwił się i rzekł : «Zaprawdę powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary… Do setnika zaś Jezus rzekł: «Idź, niech ci się stanie, jak uwierzyłeś». I o tej godzinie jego sługa odzyskał zdrowie.”   
Na początku słuchacze usłyszeli świadectwo lekarza  w życiu osobistym, lekarskim, o mocy słowa Bożego, które przychodzi nieoczekiwanie w potrzebie, daje pokój i długo pozostaje w pamięci.
Konferencja cz. 1  pt. WIARA W LECZNICZĄ MOC SŁOWA  –  ks. prof. Krzysztof Bardski 
cz. 2 

był czas na pytania i odpowiedzi.

Położna z KSPiPP opowiedział o powstaniu  Komitetu Społecznego Upamiętniającego Postać Stanisławy Leszczyńskiej. Można wesprzeć inicjatywę budowy pomnika bohaterskiej położnej z Auschwitz na konto nr 39 1020 1013 000o 0602 0508 9463 , szczegóły na stronie: https://stanislawaleszczynska.pl/