26.XI.2023 Poświecenie tablicy pamięci Abp. Henryka Hosera

W Niedzielę, 26.XI.2023 r. w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w  Kościele Chrystusa Króla Pokoju, została poświęcona tablica pamiątkowa ks. abp Henryka Hosera SAC,  misjonarza, lekarza, biskupa diecezji i duchowego opiekuna Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Mszy św. o g. 12:00 w Parafii Św. Wincentego Pallottiego, przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński.

26 listopada to dzień przed 81. rocznicą narodzin abp. Henryka Hosera SAC,  i święto patronalne Warszawskiej Prowincji Pallotynów . Podczas Mszy św. odpustowej wspólnie modlili się: rodzina abp. Henryka Hosera, środowisko medyczne, w tym lekarze Oddziału Mazowieckiego KSLP wraz z prezes dr Grażyną Rybak,  siostry pallotynki, Rycerze JP2, w tym Generał Rycerzy Jana Pawła II adw. Krzysztof Wąsowski oraz  siostry loretanki z przełożoną S. Stefanią Kolbuszewską CSL.

ks. Waldemar Pawlik, przełożony prowincjalny warszawskich pallotynów- mówił na początku Eucharystii . – Upamiętnimy lekarza, pallotyna, misjonarza, sekretarza pomocniczego Kongregacji Ewangelizacji Narodów, trzeciego biskupa diecezji warszawsko-praskiej, wizytatora apostolskiego w Medjugorje, człowieka, który nie tylko zawołaniem biskupim, ale przed wszystkim swoim życiem głosił: „Bóg jest większy” – 

       

Uroczystości przewodniczył bp Romuald Kamiński. W homilii zwrócił uwagę, że Zbawiciel jest nie tylko Królem, ale i Dobrym Pasterzem. Przywołał scenę z filmu „Jezus z Nazaretu”, w której reżyser Franco Zeffirelli ukazał Jezusa pośród ogromnej gromady owiec. – Każdy z nas powinien być dobrym pasterzem. Gdy wspomnimy matkę, ojca, nauczyciela, wychowawcę, kapłana, dyrektora, przełożonego – we wszystkim tym chcielibyśmy, żeby zafunkcjonował obraz dobrego pasterza, pełnego miłości i troski, oddanego sercem – mówił bp Kamiński.  Przypomniał też, że Pan Bóg nie potrzebuje wielkich rzeczy do świętości, ale zwraca uwagę na dobre i drobne gesty, wypełnione miłością, zwłaszcza poprzez umiłowanie drugiego człowieka.

Na zakończenie Mszy św. bp Kamiński poświęcił tablicę ku pamięci abp. Henryka Hosera. Znajduje się ona po prawej stronie kościoła, zaraz po wejściu do świątyni. Szersza relacja na stronie:  https://pallotti.fm/chcemy-aby-chrystus-krolowal/

Uroczystość odpustowa w parafii św. Wincentego Pallottiego zakończyła się wystawieniem Najświętszego Sakramentu, odmówieniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktu zawierzenia świata i Polski Sercu Jezusowemu.

Lekarz, misjonarz, pallotyn