23.09.2023 VI Diecezjalny Dzień Seniora z udziałem lekarzy OM KSLP

W liturgiczne wspomnienie św. o. Pio w Sanktuarium Świętego na stołecznym Gocławiu odbył się VI Diecezjalny Dzień Seniora i Chorego. Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia Ks. Arkadiusz Zawistowski przybył wraz z lekarzami i pielęgniarkami z katolickich stowarzyszeń medycznych. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. dr Maciej Miętek, kanclerz Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej. W homilii zebrani usłyszeli:

„ Człowiek nie jest przeznaczony do tego, aby przegrać w walce z grzechem. Dla Boga nie ma sytuacji nie do uzdrowienia, nie do pokonania. Grzech jest rzeczywistością przejściową, nie ma szans na ostateczne zwycięstwo z Jezusem Zmartwychwstałym. My poprzez naszą modlitwę, poprzez naszą obecność, ale przede wszystkim wy, poprzez wasze cierpienie, którego świadectwem dzisiaj nawzajem się budujecie, obdarzacie, wyznajemy wiarę w to, że Jezus zbiera swoje żniwo tam, gdzie człowiek zupełnie się tego nie spodziewa, gdzie człowiek uważa wszystko za stracone.”    Ksiądz Kanclerz dodał, że Jezus jest obecny w najtrudniejszych doświadczeniach człowieka, które  przeżyte wraz z Nim są szansą na odnowę życia osobistego a także całego Kościoła:  My dzisiaj pragniemy wraz ze św. o. Pio powiedzieć, że tak jak dla niego, tak i dla nas największym skarbem naszego życia jest Jezus Chrystus, wiara w Niego. Pragniemy wyznać naszą ufność w to, że na tej wierze zbudujemy wszystko, że odnowa Kościoła dokona się właśnie poprzez żywe przeżywanie wiary pośród przeciwności. Boga spotkamy w nocy cierpienia, w mrokach naszej samotności, ale nie powinniśmy obawiać się konfrontacji z samymi sobą, miejsc, gdzie zostajemy nie zrozumiani przez ludzi, gdzie nikt nie jest w stanie zrozumieć i współdzielić z nami ogromu trudu, doświadczeń wewnętrznych i zewnętrznych.

VI Diecezjalny Dzień Seniora i Chorego

Fotorelacja :                  

https://www.flickr.com/photos/diecezjawarszawskopraska/sets/72177720311410308/

PO Mszy  św. Lekarze z Oddziału Mazowieckiego KSLP  oraz pielęgniarki Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich (KSPiPP)  wykonywali pomiary medyczne i udzielali konsultacji zgłaszającym się seniorom.