3.03.2023 Doktor Wanda Półtawska Patronką Nowego Oddziału Noworodkowego !

Z radością przyjęliśmy wybór Pani Doktor prof. Wandy Półtawskiej na Patronkę Nowego Oddziału Noworodkowego w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. Rafała Czerwiakowskiego w Krakowie.

W dniu 3 marca 2023 roku.  z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i dr Wandy Półtawskiej, specjalisty psychiatrii, byłej więźniarki niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, niestrudzonej obrończyni życia, damy Orderu Orła Białego, odbyła się uroczystość nadania jej imienia oddziałowi noworodków. Nowy Oddział Noworodkowy, przy ul. Siemiradzkiego w Krakowie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt dla dzieci urodzonych na miejscu i przywiezionych z innych szpitali, otrzymał 3. poziom referencyjności. To daje możliwość opieki nad wcześniakami urodzonymi przed 31. tygodniem ciąży, a także noworodkami z wadami lub chorobami genetycznymi płodu.

Dziękujemy Panu dr Antoniemu Marcinek, dyrektorowi krakowskiego szpitala za decyzję wyboru Patronki, która zawsze walczyła o życie najmniejszych. Ten wybór to jest najlepsze zapewnieniem dla matek, że ich dzieci leczone w tym oddziale będą miały chronione i ratowane życie choćby okazało się kruche i zagrożone.

Dziękujemy Pani doktor Wandzie Półtawskiej, że zgodziła się objąć patronatem najmniejszych pacjentów oraz lekarzy. Ufamy, że jej przykład i postawa  przez  ponad 100 lat życia, pełnego szacunku do drugiego człowieka zapewni najlepsze efekty lecznicze przebywającym w Oddziale dzieciom.

Grażyna Rybak , Prezes OM KSLP,  w imieniu lekarzy Oddziału Mazowieckiego bł. dr Ewy Noiszewskiej Katolickiego Stowarzyszenia lekarzy Polskich.