6.02.2023 Pomoc w aborcji jest przestępstwem.

„Powołaniem lekarza jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego”.  (KEL, Art. 2. 1.) Działalność pani Justyny Wydrzyńskiej, aktywistki Aborcyjnego Dream Teamu utrudnia tę formę ochrony i opieki medycznej nad matkami i ich dziećmi. W listopadzie 2021r. pani J. Wydrzyńska została oskarżona o pomaganie w dokonaniu aborcji  farmakologicznej –  przekazała kobiecie w stanie błogosławionym pigułkę poronną. 

8 kwietnia 2022 roku rozpoczął się proces Justyny Wydrzyńskiej. 6 lutego 2023 r.  o godz. 9: 30. w siedzibie Sądu Okręgowego Warszawa-Praga przy ul. Poligonowej 3, odbędzie się kolejna rozprawa aktywistki, oskarżonej o popełnienie przestępstwo z art. 152§2 Kodeksu karnego, za co grozi kara trzech lat więzienia. Oskarżenie obejmuje także przechowywanie produktów leczniczych w celu wprowadzenia ich do obrotu bez pozwolenia co stanowi naruszenie art. 124 Prawa farmaceutycznego. To pierwsza w Europie sprawa dotycząca ścigania za pomoc w aborcji farmakologicznej. Jest nadzieja, że ten proces powstrzyma działalność Aborcyjnego Dream Teamu. Godne podziwu jest, że to ojciec poczętego dziecka  zgłosił na policję sprawę zdobytych przez matkę ich dziecka pigułek wczesnoporonnych. W procesie 11.01. 2023 r. w czwartej rozprawie ojciec dziecka złożył zeznania.

Dziękujemy prawnikom z Ordo Iuris, za złożoną w Sądzie 14.07.2023 opinię, przypominającą, że ochrona życia nienarodzonych dzieci jest uzasadniona normami wynikającymi z Konstytucji, prawa międzynarodowego i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego.

Jako lekarze przypominamy, że aborcja nigdy nie jest terapeutyczna, jest działaniem śmiercionośnym dla dziecka w prenatalnej fazie rozwoju a kobietę naraża na poważne powikłania zdrowotne, w tym krwotok, zakażenie, zaburzenia hormonalne i emocjonalne, bóle i zawroty głowy, uszkodzenie macicy a także zgon.