1.XI.2022 List kondolencyjny po śmierci dr Lucyny Wiśniewskiej.

Po nagłej śmierci 30.X.2022 r. pani dr Lucyny Wiśniewskiej, wiceprezes Oddziału Koło Ziemi Radomskiej  Dyrektor Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomiu, lekarze Oddziału Mazowieckiego skierowali 1.XI.2022 r. list kondolencyjny  do lekarzy Oddziału Radomskiego, na ręce pani Prezes Jadwigi Kazana.

 Kondolencje OM KSLP 1.XI.2022 po śmierci dr Lucyny Wiśniewskiej            

Droga Jadziu, przyjmij od nas – lekarzy Oddziału Mazowieckiego bł. dr Ewy Noiszewskiej Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, wyrazy serdecznego współczucia dla Ciebie i wszystkich radomskich lekarzy z powodu nagłej śmierci 30.X.2022 roku, pani dr Lucyny Wiśniewskiej, wiceprezes Oddziału Koło Ziemi Radomskiej i Dyrektor Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomiu.

Tragiczna śmierć w wypadku jest bardzo bolesnym doświadczeniem dla najbliższych i dla nas wszystkich. Słowa ośmiu błogosławieństw z dzisiejszej Ewangelii w dniu Wszystkich Świętych, budzą naszą nadzieję: „Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni”. (Mt 5, 1-12)

Mieliśmy okazję bliżej poznać śp. Doktor Lucynę cztery lata temu, w dniu 29 września 2018 roku, w Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, podczas zorganizowanego przez Koło Ziemi Radomskiej Kongresu pt. „Szlachetni Polacy w Służbie Zdrowia”. W drugiej części Kongresu zatytułowanej „Szlachetne pielęgniarki”, wygłosiła wykład o błogosławionej Rozalii Celarkównie – nazywanej apostołką intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Cieszymy się, że dane nam było osobiście poznać Lekarkę tak zafascynowaną Sercem Najlepszego Boskiego Lekarza. Teraz widzimy jak szlachetną Polką w Służbie Zdrowia była Doktor Lucyna. Myślę, że ta jej wewnętrzna postawa w życiu zapewniła jej obiecane w dzisiejszej Ewangelii błogosławieństwo: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. 

Wierzymy, choć trudno to zrozumieć, że Bóg wybrał najlepszy moment, aby wezwać Doktor Lucynę do Domu Ojca. Ufamy, że była gotowa na to spotkanie i że jest już szczęśliwa. Wiele osób wspomina, że śp. Lucyna to uosobienie miłości, przyjaźni i odpowiedzialności, znakomity człowiek i polecany lekarz neurolog, koordynatorka programu bezpłatnych badań mammograficznych w diecezji radomskiej, organizatorka Białych Niedziel, kobieta, dla której troski innych były jej zmartwieniami. Ufamy Miłosiernemu Bogu, że przygarnie ją do siebie, jak nas w Swoim Słowie zapewnia: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Dla nas, którzy jeszcze nie osiągnęliśmy celu, do którego wszyscy zdążamy, ta nagła śmierć skromnej i szczerej Koleżanki Lekarki jest czytelnym znakiem, że takie wydarzenie może być udziałem każdego z nas. Zwłaszcza teraz w tych dniach, gdy odwiedzamy groby naszych bliskich zostaliśmy tą nagłą śmiercią Doktor Lucyny przynagleni do głębszej refleksji na temat sensu i celów życia, by nie żyć już dla siebie i nie liczyć na swoje możliwości. Obyśmy potrafili żyć tak, by w każdej chwili być gotowym na spotkanie z Jedynym Miłującym. „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie”.    

Wszystkich nas zasmuca nieunikniona konieczność śmierci, ale chcemy zaufać Słowu naszego Pana z dzisiejszej Ewangelii: „Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie”. Wierzymy, że Doktor Lucyna, tak wielokrotnie nagradzana, laureatka nagrody Viventi Caritate-Żyjącemu Miłością, oraz medalem „Dobry Samarytanin”, otrzymała teraz tę najważniejszą nagrodę.

Otaczamy modlitwą Rodzinę drogiej naszym sercom Koleżanki Lekarki. Ufamy, że nasz Najlepszy Boski Lekarz ukoi ból rozłąki i usunie cierpienia Męża, Dzieci i Rodziny ś.p. Doktor Lucyny.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki.  

 Z uszanowaniem, w imieniu lekarzy KSLP

  • Dr Grażyna Rybak, specjalista pediatrii – Prezes Oddziału Mazowieckiego KSLP
  • Prof. Bogdan Chazan, specjalista ginekologii i położnictwa – Wiceprezes ogólnopolskiego KSLP
  • Dr Marzenna Koszańska, specjalista pediatrii – Wiceprezes OM KSLP
  • Dr Marzena Grzybowska, specjalista neurologii – Sekretarz OM KSLP