7.X.2021 Zaduszki medyczne

Tradycyjnie, jak co roku Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia , ks Arkadiusz Zawistowski, zaprasza całe Środowisko Medyczne, pracowników służby zdrowia , stowarzyszenia lekarskie  i pielęgniarskie, diagnostyczne i farmaceutyczne na wspólna modlitwę za zmarłych pracowników służby zdrowia.

  • godz. 17:00 – Msza św. Niedzielna w Auli Kurialnej
  • godz. 18 :00  – wypominki za zmarłych

Po Uroczystości Wszystkich Świętych 1. listopada oraz Dniu Zadusznym, obchodzonym 2 listopada jako dzień modlitw za ludzi zmarłych, których dusze oczekują w czyśćcu na ostateczne spotkanie z Panem Bogiem, pragniemy wspólnie modlić się za za tych, którzy odeszli już spośród nas, za zmarłych medyków:  śp. dr Krzysztofa Kuropatwę,  śp. prof Roberta Walley’a, śp. prof Michała Troszyńskiego oraz kapłanów  śp. Abp Henryka Hosera, śp. prof. Stanisława Warzeszaka i wielu innych posługujących chorym.

Zapraszamy do modlitwy wspominkowej . Jan Paweł II w rozważaniach na Anioł Pański, w listopadzie 2003 r. mówił, iż: Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba.