7.09.2021 Zapraszamy na film o dr Helenie Pyz i spotkanie z lekarką trędowatych

Zachęcamy do obejrzenia  we wtorek, 7.09.2021 o g. 18:00 w Kinie „Muranów” filmu pt. „Jutro czeka nas długi dzień”, o polskiej lekarce dr Helenie Pyz z Ośrodka Rehabilitacji JEEVODAYA w Indiach, która od ponad 30 lata zajmuje się trędowatymi dziećmi. REZERWACJA BILETÓW (norm. 20zł,ulg.17zł): tel. (22) 635 30 78 i na str.  www.kinomuranow.pl

JAK DOJECHAĆ ? Kino Muranów znajduje się przy Pl. Bankowym, niedaleko stacji Metra Ratusz Arsenał oraz licznych przystanków autobusowych i tramwajowych. W pobliżu znajdują się 4 stacje Warszawskich Rowerów Publicznych VETURILO.

Zapraszamy na pokaz specjalny dokumentu Pawła Wysoczańskiego o Helenie Pyz,(http://www.jeevodaya.org/pl/helena-pyz/zycie-i-dzialalnosc )

Zamawianie biletów - Filmowa.net

 

wspaniałej polskiej lekarce w Indiach, i spotkanie z bohaterką i reżyserem. Rozmowę po filmie poprowadzi Katarzyna Borowiecka.  W Jeevodaya mieści się ośrodek wychowawczo-leczniczy dla trędowatych oraz ich rodzin. To właśnie tutaj przed trzydziestoma laty Helena Pyz przyjechała z Polski, aby pomagać chorym i głodnym dzieciom.  Z biegiem lat coraz wyraźniej odczuwa swoją słabość, lecz siła charakteru nie pozwala jej skapitulować przed własną chorobą. Długotrwała obserwacja dokumentalna pozwala zrozumieć, na czym polegała wyjątkowa rola misjonarki i lekarki. W otoczeniu ludzi lekkomyślnych doktor Helena wydaje się być jedyną osobą, która dostrzega sens działalności ośrodka oraz jego bezinteresowny charakter.

https://warszawa.gosc.pl/doc/3676405.Lekarz-indyjski-ich-nie-dotknie