5.09.2021 Dzień adopcji serca, w Sekretariacie Misyjnym Jeedovaya

W tegorocznym Dniu Adopcji Serca, z gościem głównym wydarzenia dr Heleną Pyz w Sekretariacie Misyjnym Jeedovaya, uczestniczyła w imieniu lekarzy KSLP Prezes Oddziału Mazowieckiego dr Grażyna Rybak, która przekazała dr Helenie Pyz zaproszenie na spotkanie z lekarzami 6.X.2021 połączone z uhonorowaniem „matki trędowatych” medalem KSLP, przyznanym podczas ostatniego spotkania ZG KSLP w Zakopanem 3.09.2021.  ZAPROSZENIE dla dr Heleny Pyz 5.09.2021 

Adopcja Serca – jest najbardziej popularnym funduszem celowym. Polega na objęciu opieką materialną, medyczną, edukacyjną i modlitewną konkretnego dziecka z Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya. Sekretariat Misyjny przyjmuje zgłoszenia pomocy: deklaracja_wspierania-2021  Co roku 5 września w katolickim kalendarzu liturgicznym wspominamy Św. Matkę Teresę z Kalkuty- świętą opiekunkę ubogich i umierających w Indiach . Jest ona patronką Ruchu “Maitri” – Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata, czyli federacją wspólnot osób świeckich działających przy parafiach. „Bo „maitri” znaczy miłość, która uzewnętrznia się w przyjaźni. Słowo to pochodzi z sanskrytu i oznacza po prostu przyjaźń” – pisał o. Marian Żelazek SVD, misjonarz pracujący w Indiach.

Dzień Adopcji Serca w Sekretariacie Misyjnym Jeedovaya rozpoczęła o godz. 13:00 Mszą św. którą odprawił ks Marek Gradziński w Kaplicy Instytutu Prymasa Wyszyńskiego przy  Sekretariacie Misyjnym Jeedovaya, ul. Młodnicka 34.

Po Mszy świętej, była możliwość zwiedzenia pokoju Prymasa Wyszyńskiego, chwili refleksji przy biurku pracy , książkach, miejscu wypoczynku.

W ogrodzie Instytutu, można było nabyć pamiątkowe kubki ,świece, biuletyny o działalności dr Heleny- zasilając finansowo Sekretariat Misyjny Jevodaya. W stoisku obok matka i pisarka pani Magdalena Szefernaker podpisywała swoją książkę, rozmowy z kobietami o łączeniu kariery zawodowej z macierzyństwem, pt. „Mama na obcasach”, zawierającą wywiad z dr Heleną Pyz, nazywaną „Mami ” przez 400 dzieci w Indiach. 

Spotkanie umilał poczęstunek dań indyjskich , przekąsek , sałatek, pieczywa, i ciasta i grillowanej kiełbasy. Ogrodowe ścieżki zachęcały do modlitwy i słuchania opowieści dr Heleny.