25.05.2021 Msza św. w intencji Abp. Henryka Hosera

25.05.2021 we wtorek o godz. 18:00 została odprawiona w intencji chorego  Abp Henryka Hosera, Msza święta zamówiona przez środowisko medyczne,  w Kościele św. Antoniego z Padwy, w Warszawie ul. Senatorska  31, za wstawiennictwem Św. Antoniego, wraz z Nowenną do św. Antoniego. Wspólnie z Duszpasterzem Krajowym Służby Zdrowia modliliśmy się za Drogiego naszym sercom Pacjenta.

 

Transmisja on line:  https://www.facebook.com/sw.antoni.warszawa/videos/.

https://www.youtube.com/c/FranciszkanieSenatorska/videos

(Św. Antoni ,/ ur. 1195 r. w Lizbonie w Portugalii, jak Ferdynand /  został Doktorem Kościoła,  początkowo wstąpił do klasztoru Kanoników Regularnych św. Augustyna ale przeniósł się do Franciszkanów, przyjmując ich habit i zmieniając swoje imię na Antoni.  Choroba nie pozwoliła mu kontynuować podróży misyjnej do Maroka, ale droga powrotna umożliwiła mu spotkanie ze św. Franciszkiem z Asyżu w 1221 r. Był wybitnym głównym  kaznodzieją Zakonu Franciszkanów, głosił Słowo Boże,  zwalczał błędy innowierców, był  profesorem teologii, którą wykładał swoim braciom zakonnym . Wokół niego gromadziły się tysiące wiernych, których doprowadzał do poprawy życia. Wyczerpany nadmierną pracą kaznodziejską Św. Antoni  zmarł 13 .06.1231 r. w opinii świętości ) 

Msza święta zbiorowa we wtorki o godz. 18:00 w  Kościele Świętego  Antoniego z Padwy:   http://swietyantoni.com.pl/cudowny-obraz-w-antoniego.html   jest sprawowana  w intencji próśb i podziękowań z modlitwami  do Świętego i przed cudownym obrazem św. Antoniego Padewskiego. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w dni powszednie podczas Mszy świętej.  W niedziele na 15 minut przed Mszami świętymi.

Cudowny Obraz św. Antoniego z Padwy w Kościele św. Antoniego na ul Senatorskiej 
(Rafał Hadziewicz, 1856-62)

http://swietyantoni.com.pl/jak-dojecha.html