10.XI.2020 Radio Maryja – dr Grażyna Rybak o liście pediatrów wobec stanowiska PTP

Na zaproszenie O. Grzegorza Moj z Radio Maryja, 10.XI.2020 o godz. 13:15, Dr Grażyna Rybak wypowiedziała się na temat stanowiska Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, które domaga się wprowadzenia tzw. aborcji eugenicznej, pomimo jej sprzeczności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 roku.

https://www.radiomaryja.pl/multimedia/list-otwarty-pediatrow-wobec-stanowiska-polskiego-towarzystwa-pediatrycznego-domagajacego-sie-legalnosci-tzw-aborcji-eugenicznej/

– Śmierć dziecka obciążonego wadami letalnymi, która zostanie wywołana działaniami lekarskimi przed jego narodzeniem, które są sprzeczne z kodeksem etyki lekarskiej, ta zadana śmierć w żaden logiczny sposób nie stanowi terapii choroby, którą rozpoznajemy prenatalnie. Naszym zadaniem jako lekarzy, który jest wyrazem prawdziwej pomocy medycznej choremu dziecku, jest diagnostyka prenatalna, obserwacja ciąży, badanie, diagnozowanie, próba leczenia, rozeznawanie i podejmowanie określonych działań medycznych. To jest pomoc. Aborcja pomocą dla takiego dziecka nie jest – powiedziała gość „Aktualności dnia”.

[TYLKO U NAS] Dr G. Rybak: Śmierć dziecka obciążonego wadami letalnymi, która zostanie wywołana działaniami lekarskimi przed jego narodzeniem, w żaden logiczny sposób nie stanowi terapii

– Myślenie aborcyjne sprowadza się do tego, że skoro można zabić dziecko w fazie prenatalnej, to co przeszkodzi ludziom myśleć za kilka lat, że będzie można uśmiercić dziecko w następnych fazach życia. Przypomnę, że tak już jest w Holandii, gdzie taki sposób rozumowania doprowadził do eutanazji dzieci między 1 a 12 rokiem życia, bo są śmiertelnie chore. To bardzo nieludzkie. Odbieramy tym samym rodzicom prawo do pożegnania się z dzieckiem, do troski o to dziecko, towarzyszenia mu. Odbieramy całą przestrzeń miłości matki i ojca do dziecka, która wzmaga się w okresie chorowania dziecka. W ten sposób odbieramy to rodzicom – podsumowała dr Grażyna Rybak.