22.X.2020 Trybunał Konstytucyjny zdecyduje w sprawie aborcji eugenicznej

22 X 2020 godz.: 11.00  Trybunał Konstytucyjny dokona oceny zgodności: artykułów  Konstytucji , które legalizują praktyki eugeniczne dziecka nieurodzonego,

odmawiające mu ochrony życia. (art. 4a ust. 1 pkt 2 oraz art. 4a ust. 2 . ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z art. 30 Konstytucji RP ) Módlmy się o światło Ducha Świętego w tej ważnej sprawie. 21. kwietnia 2020 r. Lekarze KSLP zwrócili się do Parlamentarzystów  Sejmowej Komisji Zdrowia oraz Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny z nadzieją na rozwiązanie problemu zabijania w fazie prenatalnej chorych dzieci w Polsce w majestacie prawa sprzecznego z Konstytucją RP.

List otwarty Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich do Parlamentarzystów 21.04.2020 

Prof. Bogdan Chazan, Prezes Fundacji „Życiu Tak” zaprasza  w środę 21.X.2020 na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji nienarodzonych,  do   Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszko (Kościół Św. Stanisława Kostki w Warszawie, na Żoliborzu), w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, wielkiego obrońcy życia. Tam zabrzmi „DZWON GŁOS NIENARODZONYCH”. 

Na pomysł dzwonu wpadł Bogdan Romaniuk, wiceprezes Fundacji „Życiu Tak im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny”  (http://zyciutak.com/ ) Jako pierwszy uderzył w niego Papież Franciszek podczas Audiencji Generalnej 23.09.2020  i poświęcił go. Dzwon ma symbolizować krzyk dzieci nienarodzonych oraz wołać o zaprzestanie zabijania dzieci w łonach matek.

Dzwon GŁOS NIENARODZONYCH  (z brązu, w tonacji f/1, o wadze 970 kg i średnicy 118 cm.)  ma budzić sumienia  przywódców państw i zwykłych ludzi. Ma uwrażliwiać i przypominać o niezbywalnym prawie do życia każdego dziecka poczętego. Dzwon w swej szacie jest otoczony dwoma kodami genetycznymi, symbolizującymi rodziców: ojca i matkę. Ma wypisane imię w języku polskim i łacińskim. Na jednym z boków umieszczone jest obraz USG dziecka poczętego i dwaj cherubini strzegący oraz symbolizujący obecność Boga w poczęciu człowieka. Drugi bok przedstawia tablice kamienne symbolizujące X przykazań Bożych. Na pierwszej z nich znajdą się słowa Jezusa Chrystusa: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo”, na drugiej V przykazanie: „Nie będziesz zabijał”.

Dzwon GŁOS NIENARODZONYCH stacjonuje w jednej z Parafii na Podkarpaciu, z której zostanie przywieziony do Warszawy. Jego przeznaczeniem jest udział w Marszach organizowanych za Życiem.