2.07.2020 Abp.Henryk Hoser odprawił Mszę Świętą  za duszę śp. prof. Roberta Walley’a 

2 lipca 2020 r. o godz.17.00  w Kaplicy Kurialnej przy ul. Florianskiej 3 w Warszawie Ksiądz  Arcybiskup Henryk Hoser odprawił Mszę świętą  z udziałem środowiska medycznego za duszę śp.prof.Roberta Walley’a, angielskiego ginekologia , ojca 6 dzieci i 15 wnuków, założyciela Mater Care International, który zmarł  23.062020 r. w Kanadzie w Nowej Funlandii.
Mszę świętą przy obrazie z relikwiami św.Joanny Beretty Molli, koncelebrowali wspólnie z Biskupem seniorem –  Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski oraz dominikanin o.Michał Mrozek. 
  
Na zdjęciu Prof.Robert Waley podczas jednej z wielu konferencji zorganizowanych w Rzymie,
oraz patronka Mater Care św. Joanna Berretta Molla
Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski, organizator Mszy św. za prof Roberta Wallley’a z udziałem środowiska medycznego.
Prof.Bogdan Chazan , dyrektor medyczny MaterCare International i prezes OM KSLP , przed Mszą św. przybliżył zebranym lekarzom , położnym, przyjaciołom sylwetkę śp.prof Roberta Walleya:

Zabraliśmy się by razem pomodlić się o zbawienie wieczne dla naszego brata Roberta, o odpuszczenie grzechów które z ludzkiej słabości popełnił. Będziemy modlić się by podziękować Dobremu Bogu za jego życie, za dobro które czynił, za dzieła, które pozostawił. Chciałbym w kilku, może kilkunastu zdaniach przybliżyć jego sylwetkę.   Profesor Walley jest w Polsce dobrze znany, był tu wielokrotnie, Spotykał się z lekarzami, współorganizował konferencję na UKSW „Ginekologia etyczna, czyli ludzka „w 2007 roku. Przemawiał na posiedzeniu komisji sejmowej na Wiejskiej, na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w Szpitalu Św. Rodziny. Kilkakrotnie był zapraszany przez ks. arcybiskupa Henryka Hosera do jego warszawskiego domu. Ks Biskup na jego zaproszenie przemawiał na jednej z konferencji MaterCare International w Rzymie. Serdecznie dziękuję księdzu arcybiskupowi, za życzliwość dla MaterCare. My pracowaliśmy i pracujemy w Afryce, tak to czynił przez wiele lat Ksiądz Arcybiskup.   Dr Walley lubił Polskę i Polaków, interesował się polską historią, bieżącymi problemami naszej ojczyzny. Podobnie jak i wielu innych katolickich lekarzy mieszkających na zachodzie uważał, że Polska jest nadzieją i oparciem dla całego świata w kwestii obrony ludzkiego życia. ….  prof B.Chazan 2.07.2020 słowo o prof. R.Walley’u

W Homilii bp.Henryk Hoser podkreślił, że tacy ludzie jak prof.Robert Walley „mają w sobie światło gwiazdy
Betlejemskiej”…

....Prof. R. Walley przez całe życie walczył z przeciwnościami – pocieszający jest tekst z 8 rozdziału listu św.Pawła do Rzymian: „Jeżeli Bóg z nami , któż przeciwko nam?” Bóg jest nasza siła, tarcza , obrona , przyłbica bo sami nie damy rady. Któż może wystąpić przeciwko tym których Bóg wybrał? Wielu jest takich. Są wybrani przez Boga. W pewnym sensie są niezniszczalni., bo działają siła Boga , mocą Ducha świętego.  Cóż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej. ? Profesor ukazał ,że nic.Tak jak św.Paweł: Ani śmierć , ani życie , ani  rzeczy teraźniejsze ani przyszłe ,ani moce które przeciwko nam występują. Nic nie zdoła nas odłączyć od Miłości Boga, które jest w Jezusie Chrystusie Panu naszym. I to pan Profesor udowodnił. Napisał swoim życiem swój testament.  Mamy być tak niezłomni jak on. Musiał opuścić swój kraj.Wiemy dlaczego musiał przenieść się do Kanady , Nowej Fundlandii. Wiemy ,ze i tam łatwo nie miał. Podobna mu Mary Wagner, rzadko przebywa na wolności bo najczęściej siedzi w wiezieniu rozdając białe róże….    

Homilia bp.Henryk Hoser. Msza św za śp.R.Walleya 2.07.2020      

czas podziękowań za słowa Bp. Hosera do środowiska medycznego, w imieniu zebranych prezes Oddziału Mazowieckiego KSLP bł.dr Ewy Noiszewskiej wraz z delegat dr Grażyna Rybak