12.06.2020 Wspominamy bł.doktor Ewę Noiszewską w 135 rocznicę urodzin.

12 czerwca przypada co roku liturgiczne wspomnienie pierwszej błogosławionej polskiej lekarki i nauczycielki, siostry niepokalanki,  doktor Ewy Noiszewskiej, wyniesionej 13.VI.1999r. na ołtarze przez św Jana Pawła II razem ze 108 męczennikami II Wojny Światowej. Od 12 czerwca 2016 r. w Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie na ul. Rzymowskiego 35,  są obecne relikwie bł. dr Bogumiły, Ewy Noiszewskiej.

W miesiącu poświęconym Sercu Jezusa jesteśmy zaproszeni by poznać i spotkać Doktor Ewę, lekarza o wielkim sercu, która doceniała nawet niepowodzenia i braki, które mogą nam pomóc czynić dobro:„Daleko trudniej być dobrym  w powodzeniu, niż w biedzie , bo człowiek zapomina o niebie, gdy ma je tutaj”. Kierownik duchowy ks. Bp Bogumił Łoziński stale jej powtarzał, że; „Do świętości można dążyć w każdym czasie i na każdym stanowisku. Zachęcał; „Zdobycie zawodu nie stoi w sprzeczności ze służbą Bożą.” Bogumiła żyła na co dzień radą spowiednika; „Ostateczny wybór drogi życiowej powinien być poprzedzony osiągnięciem poważnej i rozległej wiedzy, nie tylko medycznej.” To dzięki duchowemu kierownictwu miała tak jasną świadomość, że: „Recepty i choroby nie powinny żadnemu lekarzowi na tyle zaprzątać głowy, żeby się Pan Bóg musiał z niej usuwać.” Spróbujmy z pomocą dr Noiszewskiej zrobić w głowie trochę miejsca Najwyższemu.

Poniżej artykuł okolicznościowy w Tygodniku  „Idziemy” delegata OM KSLP- lek.Grażyny Rybak, pt”Doktor Ewa”  http://idziemy.pl/wiara/doktor-ewa/64580