Akcja Red Rose Rescue USA aresztowanie księdza za próbę ratowania dzieci przed aborcją.

 13 maja 2020 – Bez żadnego ostrzeżenia dwóch obrońców życia zostało aresztowanych dziś przed kliniką aborcyjną w zachodnim Michigan. Dr Monica Miller zostaje usunięta z parkingu centrum aborcyjnego przez policję Grand Rapids.

Ojciec Stephen Imbarrato i Linda Mueller zostali aresztowani dziś rano w SurgiClinic, późnym ośrodku aborcyjnym w ekskluzywnej dzielnicy Foggy Botton w Waszyngtonie, niedaleko George Washington University. Dzisiaj jest 15. rocznica święceń Imbarrato do katolickiego kapłaństwa.

Ojciec Fidelis Moscinski, CFR , Will Goodman i Joan McKee przebywają w Capital Women’s Services , placówce aborcyjnej, która reklamuje aborcje do 36 tygodnia ciąży. Placówka, opisywana jest jako  „przerażająca”, „brudna”,  „nieprofesjonalna”, dzieli budynek z biurem Departamentu Zdrowia DC.

Aktywiści prowadzą akcję Red Rose Rescue, podczas której ofiarowują mamom róże i błagają ich, aby nie przeprowadzali planowych aborcji. Inspiracją dla akcji Red Rose Rescue jest kanadyjska działaczka na rzecz życia, Mary Wagner. Jest to coś z ożywienia ruchu ratunkowego we wczesnych dniach ruchu pro-life, zanim Federalna Ustawa o dostępie do kliniki (FACE) nałożyła surowe kary na pro-life, które ratują dzieci poprzez fizyczne blokowanie „dostępu” do aborcji budynków.

Dwóch obrońców życia zostało aresztowanych, a pięciu otrzymało cytaty o wkroczeniu na teren Red Rose Rescue i protest na rzecz obrony życia w Grand Rapids w stanie Michigan.

„Steven Brigham, który rzekomo jest właścicielem Capital Women’s Centre, oraz Cesare Santangelo, który jest właścicielem i operatorem SurgiClinic, obaj mają znane i dobrze znane publikacje aborcyjne”, powiedział Imbarrato dla LifeSiteNews. „Pomimo ich mrocznych historii, ponieważ działają w Waszyngtonie, który nie oferuje żadnych ograniczeń aborcyjnych ani żadnego nadzoru nad urządzeniami do aborcji, ci dwaj mężczyźni pozostają niezauważeni, ponieważ działają w budynkach wielomieszkaniowych”.

Imbarrato, który spędził siedem dni w więzieniu w Waszyngtonie za udział w akcji ratunkowej w 2017 roku , powiedział LifeSiteNews, że układy SurgiClinic i Capital Women’s Services stanowią wyjątkowe wyzwanie dla działaczy na rzecz życia.

Rzadko, jeśli kiedykolwiek pro-lifers modli się lub doradza przed tymi obiektami, ponieważ, biura są ukryte w budynkach wielopiętrowych, pro-lifers zwykle nie mogą uzyskać dostępu ani zidentyfikować kobiet wchodzących do budynku jako ciężarnych mam w kryzysie”, ksiądz wyjaśnione. „W ten sposób wchodzimy do budynków i doradzamy kobietom w poczekalniach lub korytarzach przed poczekalniami tych aborcjonistek. Wiele dzieci zostało uratowanych w przeszłości  pezez akcję  Czerwonej Róży w tych obiektach – dzieci, które inaczej by umarły. ”

Ks. Stephen Imbarrato oraz działaczka pro-life Linda Mueller zostali aresztowani na terenie kliniki aborcyjnej SurgiClinic w Waszyngtonie. Do aresztowania doszło w 15. rocznicę przyjęcia przez ks. Imbarrato święceń kapłańskich.

Już wcześniej, w 2017 roku kapłan spędził w więzieniu tydzień za udział w akcji proliferskiej w Waszyngtonie. Teraz, jak podaje portal LifeSiteNews, aresztowani mogą zostać też inni działacze pro-life: ks. Fidelis Moscinski, Will Goodman oraz Joan McKee, którzy protestują w klinice aborcyjnej Capital Women’s Services. W obu wspomnianych klinikach wykonuje się późne aborcje, aż do 36. tygodnia ciąży.

Ci, którzy protestują, rozdają kobietom czerwone róże i proszą, by się nie poddawały aborcji; akcja nazywa się Red Rose Rescue i jest zainspirowana dokonaniami kanadyjskiej aktywistki pro-life, Mary Wagner.

Według LifeSiteNews.com już dawno nie odbywały się tego rodzaju protesty, bo rząd USA nałożył kilka lat temu surowe kary na tych, którzy fizycznie blokują dostępu do placówek mordujących dzieci nienarodzone. Niedziela, 17 maja 2020

Ratownicy podobno noszą maski i nie stoją blisko innych, zgodnie z aktualnie zalecanymi wytycznymi dotyczącymi koronawirusa. Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser właśnie przedłużył ścisłe zablokowanie miasta do 8 czerwca , w ramach którego aborcja jest najwyraźniej uważana za niezbędną.

„Naszym głównym zmartwieniem jest kochająca interakcja z mamami w nadziei na uratowanie ich dzieci”, powiedział Imbarrato. „Wszyscy ratownicy, którzy ryzykują aresztowanie, próbując uratować te dzieci, są poważnymi katolikami, dlatego są dodatkowo motywowani faktem, że rządy, które sankcjonują, chronią i finansują morderstwo dzieci, w czasie kryzysu COVID-19 uznały te morderstwa za„ niezbędne ”, głosząc Kościół katolicki„ nieistotne ”. Jako katolicki ksiądz i jestem pewien, że moi katoliccy koledzy zgodziliby się, próba ratowania dzieci przed wewnętrznym złem aborcji jest niezbędna i konieczna. ”

Rząd sankcjonuje, chroni, finansuje „codzienne masowe morderstwa”

„Red Rose Rescues zamierza bezpośrednio interweniować, aby uratować nienarodzone dzieci przed zamordowaniem” – powiedział Imbarrato. „Używam terminu„ morderstwo ”, ponieważ w tej 25. rocznicy ogłoszenia Evangelium Vitae nieustannie przypomina mi się, że Święty Jan Paweł II powiedział światu, że musimy„ spojrzeć prawdzie w oczy i nazwać to swoim właściwe imię bez kompromisów. ” Następnie nazwał aborcję „morderstwem” (artykuł EV 58). ”

Powiedział, że ratownicy wybrali dziś stolicę kraju, ponieważ „jest centrum naszego rządu, który sankcjonował, chronił i finansował codzienne masowe morderstwa wcześniaków od ponad 47 lat”.

W ciągu 25 lat od publikacji encykliki pro-life papieża Jana Pawła II Evangelium Vitae „można stwierdzić, że Kościół nie zareagował proporcjonalnie słowem i czynem na ten światowy holokaust”, powiedział Imbarrato. „Niektórzy katolicy powiedzieli, że sama ta rzeczywistość jest znakiem, że Kościół stał się„ nieistotny ”i w tych ramach czasowych światowa aborcja stała się„ niezbędna ”.”

Nie zostały już blisko 20 Red Rose ratuje w Stanach Zjednoczonych od 2017 roku zgodnie z prawem, mają zaowocować opłat czym spadła kilka razy, zwłaszcza w sądzie federalnym; inni zakończyli się naruszaniem praw autorskich . Stan Michigan traktuje ratowników najbardziej surowo , uwięzienie pro-life , a nawet ładowanie cztery z przestępstwo za utrudnianie funkcjonariuszy . Prokurator generalny Michigan to lesbijka w „małżeństwie” tej samej płci.

Wiek ratowników wahał się od 21 do 65 lat.

Pierwsza konferencja Red Rose Rescue odbędzie się w pierwszy weekend listopada, tuż po wyborach prezydenckich w 2020 r. (Zaplanowano ją na kwiecień, ale organizatorzy zostali zmuszeni do jej przełożenia z powodu koronawirusa).

„Mamy nadzieję zachęcić wielu do przyłączenia się do naszej modlitewnej i pokojowej służby aktywistycznej mającej na celu ratowanie dzieci [które] w przeciwnym razie umrą z powodu aborcji”, powiedział Imbarrato. „Ratunek dla Czerwonej Róży nie polega tylko na ryzyku aresztowania w celu ratowania dzieci, ale także na modlitewnym świadectwie: dla matek, aby uratować swoje dzieci, dla robotników, aby porzucić przemysł śmierci, dla organów ścigania i sądów, które chronią zabójstwo, oraz dla wielu ludzie, których spotykamy na chodnikach, na których ratujemy, i którzy słyszą lub czytają o naszej służbie ratowania dzieci. ”

„Zdecydowana większość osób zaangażowanych w ruch Ratunek Czerwonej Róży nie ryzykuje aresztowania, ale jest równie potrzebna i ważna w tym wysiłku, aby uratować nienarodzone dzieci i doprowadzić aborcję do decydującego końca w naszym kraju.”

Źródło: www.pch24.pl