23-24.05.2020 96 Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę

Nie chcemy przerywać wieloletniej tradycji pielgrzymowania Służby Zdrowia na Jasną Górę.

W tym roku 96. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia, w związku z epidemią Covid 19, będzie miała  charakter duchowy. Na Jasnej Górze będzie obecna nieliczna grupa przedstawicieli Służby Zdrowia.  Do tego duchowego uczestnictwa wszystkich serdecznie zapraszamy. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.  Konferencja pt:  Hostia i umycie nóg  –  O.Mariusz Chyrowski CSsR)   nadesłana przez Krajowego Duszpasterza Służby Zdrowia ks. Arkadiusza Zawistowskiego do wysłuchania w ramach dorocznej 96 Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasna Górę, w tym roku w wymiarze jedności wirtualnej i duchowej.   https://www.youtube.com/watch?v=V0VbLpXNufQ&feature=youtu.be                             

96. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę – z udziałem prezydenta

Materiały Pielgrzymkowe:  

Modlitwa-wiernych,    DROGA-KRZYŻOWA       „Dlatego to nie poddajemy się zwątpieniu, chociaż bowiem niszczeje nasz człowiek zewnętrzny, to jednak ten, który jest wewnątrz, odnawia się z dnia na dzień. Niewielkie bowiem utrapienia naszego obecnego czasu gotują bezmiar chwały przyszłego wieku dla nas, którzy się wpatrujemy nie w to, co widzialne, lecz w to, co niewidzialne. To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie.” (2Kor 4, 16-18)   …w czas pandemii,   z dedykacją dla Służby Zdrowia, ks. Grzegorz Cyran (Gubin).

Akt-Zawierzenia-Służby-Zdrowia-2020-r.

Akt Zawierzenia  Służby Zdrowia  Jasnogórskiej Matce Kościoła : Maryjo, Matko Kościoła!  Przeżywając w Polsce rok poświęcony rozważaniu tajemnicy Eucharystii oraz Międzynarodowy Rok Pielęgniarki i Położnej stajemy przed Tobą w głębokim zjednoczeniu z Głową Kościoła Rzymskokatolickiego, Ojcem Świętym Franciszkiem, z przewodniczącym Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Służby Zdrowia, Biskupem Romualdem Kamińskim, obecnymi tutaj Biskupami i naszymi duszpasterzami.

Maryjo, Królowo Polski!  Zawierzamy Ci każdego lekarza, pielęgniarkę, pielęgniarza, położną, fizjoterapeutę, farmaceutę, diagnostę laboratoryjnego, ratownika medycznego, sanitariusza, pracownika administracyjnego, całe środowisko Służby Zdrowia w Polsce. Zawierzamy Ci również urzędników szczebla ministerialnego, wojewódzkiego i powiatowego.  Przynosimy nasze marzenia o lepszej organizacji systemu opieki zdrowotnej w naszej Ojczyźnie.  Składamy u Twych stóp ambicje i dążenia, by stawać się kompetentnymi i godnymi szacunku specjalistami.  Spraw, byśmy wytrwali na straży życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.  Powierzamy Ci wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa w naszej ojczyźnie.  Powierzamy Ci głębokie pragnienie naszych serc, byśmy sami poddawali się duchowej terapii Twojego Syna. Matko pięknej miłości otocz nas i nasze rodziny swoją czułą, troskliwą opieką.

Maryjo, Pani z Lourdes!  Zawierzamy Ci chorych, dla których żyjemy i pracujemy.  Broń ich przed  samotnością w chorobie i w kalectwie, przed bezradnością wobec braku ludzkiej pomocy, przed niesprawiedliwym traktowaniem. Spraw, aby każdy chory był dla nas bratem i siostrą, a każdy pracownik Służby Zdrowia dobrym samarytaninem niosącym wsparcie, pocieszenie i ulgę w cierpieniu oraz fachową pomoc medyczną.

Maryjo, Oblubienico Ducha Świętego!  Zawierzamy Ci zespoły opieki duszpasterskiej działające w szpitalach, hospicjach, domach opieki i parafiach.  Niech odważnie niosą duchowe wsparcie ludziom cierpiącym.  Polecamy Ci księży kapelanów, siostry zakonne, nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii oraz tę wielką rzeszę cichych współpracowników Krzyża – wspierających nas wolontariuszy oraz ochotników otaczających naszą pracę modlitwą. Niech Duch Święty pomnaża w nich duchowe siły, daje im męstwo i obfitość miłości cierpliwej. Wołamy z Tobą i Świętymi do Naszego Ojca w niebie o zatrzymanie pandemii na całym świecie.

św. Joanno Beretto,   św. Bernadetto Soubirous,   św. Józefie Moscati,   św. Stanisławie Kazimierczaku

bł.  Stefanie Frelichowski,  św. Ryszardzie Pampuri,  bł. Bogumiło Noiszewska,  bł. Hanno Chrzanowska

bł. Jerzy Popiełuszko,  bł. Luigi Bordino,   służebnico Boża Stanisławo Leszczyńska

módlcie się za nami.

96. Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy