7 .XI.2019 Wypowiedź prof.B.Chazana w dyskusji po filmie „Nieplanowane”

Profesor Bogdan Chazan, został zaproszony przez łódzką Fundację „Życie” na publiczny premierowy pokaz filmu „Nieplanowane” w Łodzi dnia 7 listopada 2019 w kinie „Charlie” oraz dyskusję po projekcji. Można wysłuchać wypowiedzi wszystkich zaproszonych do dyskusji gości, w tym dr hab.Błażeja Kmieciaka , etyka kształcącego młodych lekarzy. Dyskusje prowadził red. Gromadzki. Prezes Oddziału Mazowieckiego  Profesor Chazan, zabierał kilkukrotnie głos mówiąc o zmianie swojego podejścia do życia nienarodzonych w w 16-22 minucie nagrania:

To był pewien proces, który odbywał się jeszcze przed rokiem 93. To były przemyślenia, ultrasonografia, dzięki której wiedzieliśmy jak to dziecko wygląda. To był wpływ moich rodziców, oddziaływanie mojego promotora. (…) To wszystko się skumulowało i dobremu Bogu dziękuję, że z tego się wyzwoliłem i że miłosierdzie Boże spłynęło na mnie. Myślę, że mój przykład może być doskonały dla lekarzy, którzy służą cywilizacji śmierci, aby się ocknęli. (…) Zawsze można poprosić Boga o wybaczenie i wsparcie, konfesjonały czekają…

Następnie  w 31 -35 min  oraz  odpowiadał na pytania o in vitro w 36.4- 39.4 min nagrania , a potem o obrazie 13 tyg płodu i technice aborcji i  losach dzieci  które przeżyły aborcje od 42 min, o mądrości pacjentek pod wpływem których lekarze się zmieniają od 45 min , o kształtowaniu młodych lekarzy i trudnościach w zdobyciu pracy gdy są pro life od 50 min oraz o antropologi i wolności sumienia człowieka od 61 min  oraz o  ukazywaniu prawdy w działaniach służących życiu  w 71 min: