28.XI.2019 – 38 rocznica objawień Matki Bożej w Kibeho

28 listopada 1981 r. w Rwandzie Alphonsine Mumureke, 16 letnia uczennica szkoły średniej w Kibeho, miała o godz.12:35 pierwsze objawienie  Dziewicy Maryi, Pani niezwykłej urody, która przedstawiła się jako „Nyina wa Jambo”, to znaczy „Matka Słowa”.   Maryja wyznała  dziewczynie, że  przybyła do Kibeho, aby przygotować świat na przyjście swojego Syna.

2 stycznia 1982 r.  w szkole nową widzącą  okazała się Nathalie Mukamazimpaka.  Orędzie, jakie usłyszała Nathalie to zachęta do pokory, gotowości pełnienia woli Bożej, ofiarowania siebie, miłości i pogłębienia modlitwy. Nathalie przekazuje wszystkim o chrześcijańskim sensie cierpienia i daje tego przykład  akceptując je w swoim życiu 31 maja 1982 r., w obecności dwudziestu tysięcy ludzi, Nathalie poprosiła Matkę Bożą o cudowne źródło wody dla Kibeho. Maryja dała jej jednak do zrozumienia, że jest inna, ważniejsza dla życia człowieka woda. Jezus mówi o niej: “Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza” (J7, 38).

2 marca 1982 r. kolejna wizjonerka  Marie Claire Mukangango,  powtarzała za Maryją, że trzeba rozważać Mękę Jezusa i głęboki ból Jego Matki. Trzeba odmawiać różaniec i koronkę do Siedmiu Boleści NMP, żeby otrzymać łaskę żalu za grzechy. Koronka do Siedmiu Boleści NMP nie jest w Kościele czymś nowym. Była kiedyś odmawiana przez niektóre zgromadzenia zakonne, jednak praktyka ta została zapomniana przez większość chrześcijan. Podczas pierwszego objawienia Maryja powiedziała: “Żałuj za grzechy! Żałuj za grzechy! Żałuj za grzechy! Nie zwracam się tylko do ciebie, lecz do wszystkich. Ludzie współcześni nie czują już tego zła, które czynią. Kiedy ktoś popełni grzech, nie przyznaje się, że źle postąpił. Proszę was, żałujcie za grzechy. Jeśli będziecie odmawiać tę koronkę, rozważając ją, będziecie mieli siłę do wzbudzenia w sobie skruchy. Dzisiaj wielu ludzi nie potrafi już prosić o przebaczenie. Ci ludzie znów krzyżują Syna Bożego. Przyszłam wam o tym przypomnieć, szczególnie tu, w Rwandzie, gdyż znajduję tu jeszcze ludzi pokornych, którzy nie są przywiązani do bogactw ani do pieniędzy.” Objawienia w Kibeho trwały osiem lat i  trzydzieści lat temu zakończyły się 28 listopada 1989 r.kiedy Alphonsine,  miała ostatnie publiczne widzenie Najświętszej Dziewicy.