19.X.2019 Sesja duchowości w Laskach: Apokalipsa księga na nasze czasy

Tegoroczna sesja duchowości w  Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach,  odbyła się 19 X 2019 – w dniu wspomnienia 35 rocznicy bł. ks Jerzego Popiełuszko, byłego Duszpasterza Warszawskiej Służby Zdrowia. (nominowany 19-lutego 1979r. )  w Domu Rekolekcyjnym niedaleko  Kaplicy Matki Bożej Anielskiej.

 Gościem spotkanie była  Pani  doktor teologii biblijnej Danuta Piekarz , wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Jana Pawła II, Kolegium OO. Dominikanów, WSD Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych.  Temat serii wykładów  : Księga Apokalipsy- orędzie na nasze czasy  ..Wybraliśmy wiarę a jest nam tak źle. Ludzie  myślą. tak : wybierz chrześcijaństwo a zobaczysz jak Twoje życie stanie się słodkie.  A to nie tak. Św. Jan Ewangelista  napisał s w swojej Księdze Apokalipsy  listy  do 7 kościołów Turcji.  Adresatami jesteśmy  także my , posłuchajmy co mówi duch o kościołów…

1.Symbolika morza , kolorów bieli oraz liczb w Apokalipsie

2. Zachwycenia św.Jana w Dzień Pański-Niedzielę, Apokalipsa przekazana jest Niedziele i na liturgii.

3. Temu kto jest Mi wierny dam w nagrodę mannę ukrytą- Eucharystię i biały kamień -bilet wstępu

MSZA ŚWIĘTA koncelebrowana w maleńkiej kaplicy s.franciszkanek była głównym wydarzeniem spotkania.

 Homilia Duszpasterza Służby Zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski o  św. Joannie Beretcie Molli

    W przerwie wykładowej Pani profesor Danuta Piekarz podpisywała autorską książkę:  

4. Anioł wyrzuca  mieszkańcom Laodycei pychę i letniość: ani zimny ani gorący nie jesteś , miasto produkujące maści do oczu słyszy, że jest ślepe, produkujące wełnę słyszy, że jest nagie, chlubiące się bogactwem, że jest biedne –„Radze Ci nabyć u Mnie złota w ogniu oczyszczonego byś się wzbogacił, białą szatę byś się przyodział … oraz balsamu do oczu byś widział” …to u Jezusa można otrzymać prawdziwą odzież, prawdziwy balsam, który uzdrawia wzrok.

5. Wołanie stworzenia przez pokolenia -PRZYJDŹ. Zwycięstwo Baranka 

6. Ofiara modlitwy została przyjęta, dym kadzidła zanosi ją przed ołtarz. Plagi i nieszczęścia są znakiem  do opamiętania.   Zasada – Boże Ty widzisz i nie grzmisz , nie sprawdza się , bo przy gromach ludzie się nie nawracają. Świadkowie Boga zostają zabici, męczennik , tak jak dziś wspominany ks. Jerzy Popiełuszko ginie, bo przez swoje świadectwo stał się groźny dla przeciwników wiary, oni go bardzo dobrze zrozumieli. Dzięki temu przeciwnicy się nawracają. Gromy i pioruny nie zrobią nic, to co jest wstanie poruszyć mieszkańców ziemi to MOC ŚWIADECTWA. Dziwicie się, że tak cierpicie ale może to jest jedyny sposób , dzięki któremu wasi przeciwnicy się nawracają.

7. Niewiasta obleczona w słońce – słynny rozdział 12 Apokalipsy – Misterium zwycięstwa Chrystusa. Od tej pory smok jest pokonany. Arka, tron Boga na ziemi ma nowe miejsce przebywania Boga z ludźmi Kościół

8. Znaczenie bestii- władza polityczna wroga wiernym Bogu, której metody działania to miecz i więzienie.

9.1000 letnie królestwo to czas Kościoła, pierwsze zmartwychwstanie to chrzest. Męczennicy nie bali się umierać bo oni już zmartwychwstali,przez chrzest. My za może tego nie odczuwamy jak udział w sakramentach chroni nas przed działaniami zła.