16.06.2019 list Mary Wagner do uczestników Kongresu:”Medycyna w służbie życiu”

Kanadyjka z Vancouver pani Mary Wagner,  była zaproszona do udziału w Międzynarodowym Kongresie w Rzeszowie, aby podzieliła się w dniach 21-22.06.2019 r. swoją działalnością obrony pojedyńczego dziecka na forum specjalistów  z całego świata i swoją obecnością uświetniła to spotkanie. Niestety została aresztowana i przebywa w więzieniu w Vancouver po tym jak 17.04. 2019 w Wielką  Środę  chcąc bronić życia nienarodzonych dzieci,  razem z towarzyszącą jej  Baby Jane Doe, rozdawała na terenie kliniki aborcyjnej Everywoman’s Health Center w Vancouver róże, z kopią cudownego medalika oraz krótką wiadomością dla matek.

Pani Mary napisała 28.05.2019 list  do uczestników Kongresu ale nie dotarł na czas do Polski dlatego podyktowała jego treść przez telefon przyjaciółce Elisabeth, która przesłała go mailem 16.06.2019.

Letter Mary Wagner 16.06.2019

List Mary Wagner do profesora Bogdana Chazana i uczestników Kongresu „Nauka w Służbie Życiu”

Drogi Panie Profesorze, drodzy lekarze,                                                                                      16 czerwca 2019

dziękuję za wspierający mnie list, który moja Siostra odczytała mi przez telefon. Dziękuję także za dar modlitwy, której zawsze potrzebuję.

Jestem wdzięczna Państwu za wysiłek zmierzający do utrzymania integralności profesji  lekarza w Polsce, szczególnie za  pracę nad ochroną tych najmniejszych, najbardziej  bezbronnych  Pacjentów, kiedy prawo odmawia Im ochrony lub kiedy ustawy, które powinny Ich chronić nie są uchwalane.  Państwa czujność i  głos odgrywają kluczową rolę.

Modlę się o to, abyście  Państwo stali przy Nich i Ich potrzebujących Matkach, nawet gdybyście  mieli być Ich jedynymi obrońcami, nawet jeśli to by  kosztowało utratę szacunku niektórych osób, lub nawet  utratę stanowiska. Miłość i prawda są warte więcej, każda osoba jest bezcenna w oczach Boga.

Kiedy będziecie się  gromadzić razem podczas tego Kongresu moje modlitwy będą z Wami.  Niech Bóg obdarza Was mądrością i rozeznaniem, niech umacnia i odnawia w Was powołanie do asystowania Jemu, Boskiemu Lekarzowi, w Jego dziele uzdrawiania, zarówno fizycznego, jak i duchowego, wszystkich tych, których Państwo kochają i którym  służą w szpitalach i klinikach.

Niech Bóg Was błogosławi w Chrystusie.

Mary Wagner

Oryginalny list z 28.06.2019