22.02.2019 -88 Rocznica Objawień Jezusa Miłosiernego – Boskiego Lekarza

Jezu, Przyjacielu serca samotnego, Tyś przystanią moją, Tyś pokojem moim, Tyś jedynym ratunkiem moim, Tyś uspokojeniem w chwilach walk i zwątpień morza. Tyś jasnym promieniem, który oświeca życia mojego drogę. Tyś wszystkim dla duszy samotnej. Ty rozumiesz duszę, chociaż ona milczy. Ty znasz słabości nasze i jako dobry lekarz pocieszasz i leczysz, oszczędzając cierpień, jako dobry znawca. (św.Faustyna,Dz. 247)

Kaplica Adoracji w Sanktuarium Bożego MIłosierdzia , w Domu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Płocku:

Kościół Dolny nowo-budowanego, od kilku lat, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: miejsce objawień Pana Jezusa siostrze Faustynie, oraz kuchenny piec do pieczenia bułeczek, gdzie pracowała w latach 30 tych :

 

Muzeum Świętej Faustyny w Kościele Dolnym:

 

Obrazy różnych autorów z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego: od lewej obraz z Płocka, namalowała go w 1991 r. Elżbieta Hoffman -Plewa. W centrum obraz z Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach,  namalował go w 1944 r. malarz Adolf Hyła. Po prawej namalowany jako pierwszy, obraz z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie , który namalował mało znany artysta, absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w  lipcu 1934 r. Eugeniusz Kazimirowski. Malarz mieszkał w tej samej kamienicy w Wilnie, przy ul. Rossa 2, co ks. Sopoćko,  ale piętro wyżej. Prace przy współudziale Siostry Faustyny trwały 7 miesięcy. Podpis „Jezu ufam Tobie” dodano na specjalnej tabliczce, na ramie pod płótnem.

  

Katedra Płocka na Tumskim Wzgórzu i wizualizacja budowanego Sanktuarium:

  

Wnętrza budowanej świątyni Bożego MIłosierdzia przy Starym Rynku w Płocku. W tym roku jest już zamieszczony krzyż na wieży ustawionej nad miejscem objawień św.Faustynie: