4.04.2018 Udział lekarzy OM KSLP w pogrzebie dr Agnieszki Pisuli

4.kwietnia 2018 r pożegnaliśmy dr n.med Agnieszkę Pisulę (lat 45), za którą od kilku miesięcy modliliśmy się wspólnie w środowiskach medycznych  OM KSLP i Środowisku Medycznym Świętej Rodziny, prosząc o dar powrotu do zdrowia i skutecznej terapii w sytuacji rozpoznanej w ciąży złośliwej choroby nowotworowej. Mszę św. w Kościele św. Feliksa na Marysinie Wawerskim odprawił Abp Henryk Hoser, biskup senior diecezji Warszawsko Praskiej , z wykształcenia lekarz.

Dr n. med. Agnieszka Pisula, zmarła 28.03.2018, w Wielkim Tygodniu w środę, po kilku miesięcznym intensywnym leczeniu chemioterapeutycznym, dobranym, tak aby nie szkodziło dziecku w łonie matki. 21.02.2018 dr Agnieszka urodziła cieciem cesarskim, w 31 Hbd  tygodniu ciąży, swoje czwarte dziecko, dziewczynkę. Bogna Joanna jest zdrowa i dobrze się rozwija. Dzięki decyzji śp. dr Agnieszki., która nie zgodziła się na usunięcie ciąży, co zaproponowano jej w związku z leczeniem onkologicznym, jej dziecko żyje i zdążyło swym pięknym uśmiechem ucieszyć śmiertelnie chorą mamę. Podjęła leczenie w stanie błogosławionym i kontynuowała je po porodzie z włączeniem  naświetlań.

Św.p. dr Agnieszka, była psychologiem  i  specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży, certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym oraz certyfikowany superwizorem poznawczo-behawioralnym. Byłą  współtwórczynią programu edukacyjnego Muzeum Powstania Warszawskiego skierowanego do dzieci, osobą niezwykle ciepłą, koleżeńską i oddaną swojej pracy. Koledzy z poradni, w której pracowała ( Zespół Poza schematami)  napisali, że „była nie tylko wyjątkowym Lekarzem, ale też niepowtarzalnym Człowiekiem”

 Abp Henryk Hoser w wygłoszonej homilii, przedstawił zmarłą….  Przypomniał, że dr Agnieszka osierociła 4 dzieci i męża. Odeszła tak młodo, mając zaledwie 45 lat a zdążyła już tyle osiągnąć w swoim życiu, pracując jako lekarz psychiatra i psycholog skończyła dwa fakultety. wchodząc z pomocą  profesjonalnej wiedzy w przestrzeń świadomości dzieci, by  pomagać im i całym rodzinom.  Arcybiskup mówił, że taka śmierć wydaje się nam niesprawiedliwa. Ale musimy uznać, że Bóg jest zawsze sprawiedliwy i miłosierny. Abp Henryk Hoser wyznał, że dr Agnieszkę poznał 3 tyg temu, w swoim mieszkaniu. Była spokojna i pogodna, uśmiechnięta. To nie była wymuszona radość. Widać to było w jej oczach , które przecież są zwierciadłem duszy. Była świadoma swojej sytuacji i ufna. Powierzała się Bogu i wiedziała co ją czeka. Takiej postawy już zdążyła nauczyć swoje małe dzieci , które też mają ufne spojrzenia i pokój w sobie.  Zgromadziliśmy się na pogrzebie w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zabrał ja w Wielkim Tygodniu i w swoim Miłosierdziu  na pewno przygotował wielkie rzeczy dla tej rodziny. Arcybiskup mówił o świętości życia dr Agnieszki, która wybrała życie dziecka nad swoje.  Uszanowała podarowane jej życie. Taka decyzja jest możliwa tylko w perspektywie Zmartwychwstania i życia wiecznego.  Taka postawę znamy już z życia św. Joanny Beretty Molli.  Wspominał też, że Jan Paweł II stracił matkę w dzieciństwie, a osiągnął pełnię świętości i pełnię człowieczeństwa. Wychował go sam Ojciec, który był dla syna niezwykłym świadkiem wiary. Podobnie św. Tereska od Dzieciątka Jezus, która wspólnie z siostrami straciła matkę. Ojciec wychował wszystkie cztery siostry w wierze tak, że zostały zakonnicami. Bóg powołał dr Agnieszkę w Wielkim Tygodniu, w momencie kiedy już była gotowa, poznała Boga Twarzą w Twarz i teraz może znacznie więcej uczynić dla swojej rodziny. Tak jak św. Tereska , patronka misji, obiecała rzucać róże po swoim odejściu. Abp Hoser zachęcał zebranych do kontynuowania modlitwy za męża i dzieci dr Agnieszki. Skoro bierzemy udział w jej pożegnaniu, jesteśmy odpowiedzialni, aby pomóc tej rodzinie modlitwą i działaniem w razie potrzeby….

Po ceremonii pogrzebowej wręczyliśmy mężowi dr Agnieszki,  panu Tomaszowi  Ginter, w imieniu środowisk lekarskich, krótki list kondolencyjny:

Kondolencje KSLP i ŚMSR dla męża śp. dr Agniszki Pisula, p.Tomasza Ginter.docx

Do listu dołączyliśmy także kondolencje z Kanady , które napłynęły drogą elektroniczną od środowisk pro-life, modlących się wspólnie z nami o ocalenie życia dr Agnieszki oraz jej dziecka;  od Mary Wagner i Jane Wagner , Lindy Gibbons, Mary Burnie, siostry Immolatii z SacredCare  i ks.Wiliama Kuchinskiego z Waszyngtonu:

Kondolencje z Kanady dla p.Tomka , męża śp.dr Agnieszka

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym .Amen

Wywiad p.Tomaszem Ginter –  mężem dr Agnieszki Pisuli: (Aleteia , Anna Malec, 13/06/2018 )

Śmierć, z której rodzi się życie… O śp. Agnieszce Pisuli – mamie 4 dzieci, lekarce – opowiada jej mąż