15.04.2018 – Udział medyków w XIII Marszu Świętości Życia

W Niedziele 15.04.2018 SSiML spotkała się  na XIII Marszu Świętości Życia w Warszawie , którego hasłem w tym roku są słowa “Jestem za życiem” a tematem poruszanym przy tej okazji była adopcja. Ten dzień to o święto życia,  święto rodzin i wszystkich, którzy dbają o najmłodszych, najsłabszych, wykluczanych. Udział medyków w marszu to „tak” dla życia. W centrum uwagi Marszu znalazły się dzieci, w domach dziecka, pozbawione rodziców, oczekujące na adopcję, oraz rodzice adopcyjni, którzy zdecydowali się stworzyć dzieciom rodzinę nie mogąc doczekać się własnych dzieci. Organizatorzy  podkreślili że kobieta, która spodziewa się niechcianego dziecka, nie musi decydować się na aborcję, ale może urodzić i oddać dziecko do adopcji.

Bezpośrednio po Mszy świętej o godz 11:00 w Katedrze św Floriana na Pradze oraz Archikatedrze św. Jana  wyruszyły marsze, które spotkały się  na Placu Zamkowym o godz. 12.30. pod kolumna  Zygmunta.  O  godz. 12.40 wyruszył XIII Marsz Świętości Życia. Krakowskim Przedmieściem do bazyliki Świętego Krzyża. Na zakończenie miało miejsce krótkie wystąpienia na stopniach bazyliki ii błogosławieństwo na rozesłanie.

 

Podczas Mszy św. wśród zebranych w Kościele był również obecny Minister Zdrowia – Prof. dr hab. n. med. Łukasz Szumowski, a także Dr n. med. Daniel Morończyk, sympatyk KSLP, wraz z Żoną i dwójką dzieci.

 

Marsz wyruszył po Mszy spod Bazyliki Katedralnej – Mostem Śląsko-Dąbrowskim. Ludzi, którzy szli jednocześnie z drugiej strony Wisły – spod Archikatedry Św. Jana – spotkaliśmy na placu Zamkowym. Podczas Marszu spotkałem również moją koleżankę Marzenę z Ruchu Czystych Serc.

 

Po połączeniu się dwóch odnóg Marszu – pomaszerowaliśmy z pieśnią na ustach w kierunku Bazyliki Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Tam otrzymaliśmy Błogosławieństwo od Biskupa Kamińskiego i Kardynała Nycza, po czym Marsz się zakończył.