14.04.2018 – Nasza publikacja na XXIV Targach Wydawców Katolickich

W sobotę, w trzecim dniu XXIV Targów Wydawców Katolickich w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie,14.04.2018,  na zaproszenie Wydawnictwa Sióstr Loretanek, (WSL) delegat KSLP OM dr Grażyna Rybak podpisywała jako współautorka książkę pt; Stetoskop i Habit wydaną w 2017 r przez WSL.   Książka  STETOSKOP I HABIT (oprac. Grażyna Rybak, Alicja Moszczyńska- Kowalska, s.Benedykta, Wydawnictwo Sióstr Loretanek,2017 ) powstała z inspiracji lekarek Środowiska Medycznego Świętej Rodziny oraz Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich. Zawiera opublikowane po raz pierwszy notatki duchowe pierwszej błogosławionej polskiej lekarki, doktor Bogumiły Noiszewskiej – która później nosiła imię siostry Ewy od Opatrzności, niepokalanki – oraz listy jej kierownika duchowego, sługi Bożego księdza biskupa Zygmunta Łozińskiego. Książka była prezentowana na Targach po raz pierwszy , a tym samym notatki duchowe bł dr ewy Noiszewskiej ,dotychczas przechowywane w archiwum Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek w Szymanowie, były prezentowane wobec tak licznie zgromadzonych czytelników.

http://sklep.loretanki.pl/biografie-i-swiadectwa/4144-stetoskop-i-habit.html?search_query=Stetoskop+i+Habit&results=1

Pan red. Mateusz Godek z Catholic Voices i salve TV,  przeprowadził przy stoisku Wydawnictwa Sióstr Loretanek wywiad z dr Grażyną Rybak na temat książki Stetoskop i Habit, zatytułowany „Kierownik duchowy dla lekarza?”      

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=ejIxJsSWuTg&feature=emb_logo

W tym samym dniu na zaproszenie Redaktora naczelnego Tygodnika Idziemy, ks. Henryka Zielińskiego, dr Grażyna Rybak, od wielu lat redagująca w tygodniku  wspólnie z dr Izabelą Pakulską, specjalistą chorób wewnętrznych  felietony medyczne, podpisywała autorskie publikacje duchowo etyczne wydane w Wyd. Duc in Altum przez Środowisko Medyczne Świętej Rodziny. (http://www.srodowiskomedyczne.pl/)

Autorka odbyła wiele spotkań i rozmów z czytelnikami na temat prezentowanych książek oraz działalności Oddziału Mazowieckiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

http://www.srodowiskomedyczne.pl/kategoria/publikacje/

poniżej wywiad z Redaktorem naczelnym ks. Henrykiem Zielińskim: