13.04.2018 Udział lekarzy w obchodach 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

13.04.2018 odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Muzeum Katyńskim. Na tę uroczystość zaproszenie wpłynęło od Ministra Obrony Narodowej pana Mariusza Błaszczaka. Na placu Apelowym Muzeum Katyńskiego,   młodzież stowarzyszenia  – SSiML –  reprezentował Przewodniczący sekcji lek. Rafał Kołaczyński  a lekarzy  OM KSLP – Pani Doktor Marzenna Koszańska – Wiceprezes Oddziału Mazowieckiego KSLP ( w zastępstwie za Prezesa Chazana)

Oficjalne obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, rozpoczęły się o godz. 11:00 , 13.04.2018 r. na Placu Apelowym Muzeum Katyńskiego, przy ul. Jana Jeziorańskiego 4 w Warszawie.  Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Biskup Polowy Józef Guzdek. Wiele znanych pieśni religijnych i patriotycznych zaśpiewał wspaniały Chór Wojska Polskiego.

  
Po Mszy świętej była okazja zwiedzić Muzeum Katyńskie i obejrzeć przyrządy medyczne Doktora Podpułkownika Jana Boronia – internisty, który zginął rozstrzelany w Charkowie w 1940 r. (czyli w jednym z lasów, które obecnie nazywamy „lasami katyńskimi”). Muzeum posiada bardzo bogaty zbiór pamiątek po Panu Doktorze Boroniu.