28.07.2017 Prezes KSLP OM prof. Bogdan Chazan w Gietrzwałdzie o świętości życia

28 lipca 2017 r. w Gietrzwałdzie w  140. rocznicę objawień Maryi oraz 50. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GIETRZWAŁDZKIEJ, prof. Bogdan Chazan, wygłosił konferencję o świętości i obronie życia:

„ Kto zaprzecza naturalnemu prawu do życia, zaprzecza naturze człowieka. Tabletka antykoncepcyjna zniosła odpowiedzialność i uwolniła egoizm. Człowiek zanegował Boga jako najważniejszego uczestnika dzieła stworzenia, co z kolei prowadzi do całkowitej negacji Boga i laicyzacji… W naszym kraju oficjalnie dokonuje się ok. 1000 aborcji, ale ta liczba rośnie. Co na to wpływa? Więcej procedur in vitro to również więcej wad wrodzonych. Więcej przeprowadzanych badań prenatalnych, których jedynym zadaniem jest wykrycie wad. Kolejny czynnik to zarządzanie lękiem, czyli łamanie sumień lekarzy i położnych … Świętość życia dziecka nie zależy od sposobu poczęcia, wad, jakie może posiadać, czy dziecko jest akceptowane przez rodziców czy nie. Każde życie jest uświęcone przez Boga” .

Podczas Mszy św. , ks. Bartłomiej Koziej, w homilii  zachęcał wszystkich do postawy Maryi – czyli medytowania znaków i słów od Pana Boga,  trwania w nieustannie w Bożej obecności – modlitwie. Zachęcał do otwierania się na Boże działanie, tak jak Matka Boża otworzyła swoje serce na Boże Życie w Niej podczas Zwiastowania.

Po Mszy św. i świadectwach uczestnicy czuwania w procesji udali się do źródełka pobłogosławionego przez Maryję, gdzie odśpiewali Apel Maryjny.