Płodność radość, czy utrapienie ?

Książka pt: „Płodność radość czy utrapienie?” (Duc in Altum,2013 Grazyna Rybak) –  może być antidotum na zalewającą nas obecnie falę seksualizacji.  Została napisana przez lekarza pediatrę, prostym zrozumiałym językiem i ozdobiona zabawnymi kreskówkami jej męża. Małżonkowie, rodzice trojga dzieci, dotykają współczesnego problemu podejścia do płodności i jej kluczowej roli w relacjach międzyosobowych.  Poradnik w przystępny sposób odsłania prostotę rozpoznawania płodności. Pokazuje jak falujący cykl wpływa na atrakcyjność kobiety, na jej emocje, intelekt, zmysłowość, urok osobisty. Jak wielkie znaczenie ma dla satysfakcji seksualnej małżonków oraz świadomego poczęcia dziecka. Podkreśla rolę różnic naturalnej płodności na jedność mężczyzny i kobiety. To praktyczny poradnik o relacjach małżeńskich, wynikających z różnic hormonalnych i genetycznych mężczyzny i kobiety. Książka dostarczając wiedzy, pomaga zrozumieć zmienność żony i stałość męża, w związku z cyklem płodnym. Ułatwia wzajemne porozumienie małżonków i wspieranie się.

Książka podaje liczne korzyści zdrowotne i życiowe naturalnych obserwacji  cyklu płodnego.  Podkreśla ważną rolę  okresowej wstrzemięźliwości na wieloletnią satysfakcję seksualną i kształtowanie charakteru. W oparciu o profesjonalną wiedzę ukazuje powikłania antykoncepcji, In vitro oraz tabletki Ella one. Zawiera świadectwa małżeństw żyjących szczęśliwie zgodnie z naturalnym rytmem płodności. Poradnik dostarcza wiedzy, pomocnej w zrozumieniu własnych reakcji i małżonka, w pogłębianiu więzi między kobietą a mężczyzną, zapobieganiu konfliktom  i w trwałości związku małżeńskiego. Książka może pomóc w zrozumieniu nastoletnich dzieci i przekazywaniu im cennej wiedzy o istocie kobiecości i męskości do której dojrzewają.

Profesor Bogdan Chazan, poleca tę lekturę jako „bardzo dobrą dla wszystkich myślących ludzi” bo„Proponuje troskę o dar płodności zamiast proponowanych współcześnie eksperymentów na niej” .

Zachęcam do lektury – autorka Grażyna Rybak.