29.04.2025 Tragiczna śmierć Dr Tomasza Soleckiego, specjalisty ortopedii

Jesteśmy wstrząśnięci śmiercią krakowskiego specjalisty ortopedii i traumatologii śp. dr Tomasza Soleckiego,

który został zaatakowany przez 35 letniego pacjenta niezadowolonego z  przebiegu leczenia. Agresywny mężczyzna wtargnął do gabinetu  i ugodził wielokrotnie nożem lekarza podczas pracy w poradni Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, we wtorek 29.04.2025r.
Składamy najszczersze kondolencie najbliższej  Rodzinie, żonie i dzieciom  zamordowanego śp. Doktora Tomasza, wszystkim jego bliskim, a także współpracownikom szpitala. 
Ufnie modlimy się z nadzieją, że Miłosierny Bóg zapewni mu życie wieczne,  a żonie, dzieciom , rodzinie i przyjaciołom, kolegom lekarzom oraz współpracownikom ze szpitala, pomoże ukoić ból serca z powodu tej tragicznej, przedwczesnej śmierci. Ufamy, że Maryja, pośredniczka wszelkich łask  zatroszczy się o dalsze życie i pokój serca dla najbliższych i wyjedna im potrzebne łaski.
Grażyna Rybak, prezes OM KSLP, w imieniu lekarzy Oddziału Mazowieckiego KSLP .
 30 04.2025  Uczciliśmy  minutą ciszy pamięć zamordowanego lekarza we wszystkich szpitalach, co  rekomendowała Naczelna Rada Lekarska. Prezes NRL Łukasz Jankowski  poinformował,  że 10 maja ulicami Warszawy przejdzie marsz medyków przeciwko agresji. Ta decyzja zapadała wieczorem w dniu śmierci Doktora Tomasza, w gronie lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych i farmaceutów. Marsz będzie wyrazem solidarności środowiska medycznego.
Doktor Tomasz Solecki, 47 lat, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, był w opinii pacjentów – fantastycznym specjalistą, pomagał do skutku,  „stawał na głowie” by  poskładać rękę, nie poddawał się nawet w beznadziejnej sytuacji. Zawsze z uśmiechem na ustach i sercem na dłoni.   W 2003 roku ukończył Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2004 do 2011 roku był asystentem i wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim (Wydział Nauk o Zdrowiu, Instytut Fizjoterapii, Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu). Już na początku swojej zawodowej drogi związał się ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie. Specjalizował się w chirurgii rekonstrukcyjnej ręki i stopy. Zajmował się również diagnostyką ultrasonograficzną. Interesował się również medycyną sportową. Doskonalił swoje umiejętności podczas dodatkowych kursów. Był również członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego (PTO) oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki (PTChR).