Środowisko Medyczne Świętej Rodziny zaprasza w czwartek 9.XI.2023, na spotkanie z rocznego cyklu 2022/2023 Uzdrowienia zmieniające życie. W oparciu o ewangeliczny opis UZDROWIENIA TEŚCIOWEJ PIOTRA (Mt 8,14-1, Mk 1,29-34 Łk 4,38-41) Ks. dr hab. nauk teolog. DARIUSZ PATER, (profesor nadzwyczajny w Katedrze Personalizmu Chrześcijańskiego na Wydziale Teologicznym UKSW, bioetyk, psycho-onkolog) wygłosi na spotkaniu o godz. 20:00 konferencję pt. PROŚBA O UZDROWIENIE. Przed konferencją jak zawsze o godz 19:00 MSZA ŚWIĘTA w Domu Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu, ul. Rozwadowska 9/11- Warszawa.
18.04.2025 Centralna Droga Krzyżowa z udziałem lekarzy
Kościół Akademicki Św. Anny , Krakowskie Przedmieście
2025/04/18
Zapraszamy na Centralną Drogę Krzyżową ulicami Warszawy, której będzie przewodniczył abp Adrian Galbas SAC, metropolita warszawski . Centralna Droga Krzyżowa wyruszy spod kościoła akademickiego św. Anny w Wielki Piątek 18 kwietnia o godz. 20:00 z racji Roku Baryczkowskiego – zakończy się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela. gdzie znajduje się historyczny Krzyż Baryczków od 500 lat w Warszawie. Rozważania przygotował abp Adrian Galbas – dostępne będą dla każdego w formie broszury w dniu nabożeństwa.
Krzyż Baryczkowski zajmuje miejsce centralne. Krzyż ten można nazwać po trzykroć Cudownym. Jako dzieło sztuki jest cudem artystycznym. Jego istnienie w mieście skazanym na nieistnienie jest cudem historycznym. Jego nieprzerwany przez pięć stuleci kult, który można opisać, oraz indywidualne doświadczenia Spotkania, których nie można opisać – są cudem teologicznym. Te trzy cuda – artystyczny, historyczny i teologiczny – w przedziwny sposób splatają się ze sobą w historii ludzi i pokoleń Warszawy i Mazowsza, jak natura, kultura i łaska. https://stacja7.pl/wiara/krzyz-baryczkowski-po-trzykroc-cudowny/
