W środę 15 grudnia 2021 roku, w auli kurialnej przedstawiciele środowiska medycznego wzięli udział w dorocznym spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.
Gospodarzem spotkania był biskup Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.
Po słowach powitania zebranych przez ks. Arkadiusza Zawistowskiego, krajowego duszpasterza służby zdrowia. przemówiła dr Elżbieta Puacz , była prezes KIDL , która na koniec życzeń dla wszystkich medyków zaintonowała kolędę Bóg się rodzi.
życzenia dr E. Puacz : ...abyśmy byli prawdziwymi ludźmi Bożymi i abyśmy umieli nieść Chrystusa w każdej sytuacji i w każdej chwili i aby ta radość Bożego Narodzenia dodawała nam sił , abyśmy mogli z radością zaśpiewać właśnie w rytm polskiego tańca ludowego poloneza naszą polską kolędę- zaśpiewajmy:
Uczestnicy spotkania przed podzieleniem się opłatkiem dłuższą chwilę śpiewali wspólnie kolędy.
Jezus Malusieńki…
Lulaj, że Jezuniu , lulajże lulaj …
Biskup Romuald Kamińskiżyczył zebranym w auli medykom mocnej wiary:
… Nasza wiara powinna mieć wymiar dziecięcy i o to powinniśmy się w życiu starać, ale też powinniśmy pomagać bliźnim. Dlatego, kiedy składamy życzenia, to czasami nie mamy śmiałości, żeby nie być posądzonym o taką niepoważną świętość, ale powinniśmy sobie życzyć w ten sposób: życzę ci mocnej wiary. Jak człowiek ma wiarę, to reaguje Pan Bóg, który nigdy nie jest obojętny. Odpowiedzią na okazaną przez nas wiarę jest miłość. To jest tak potężna siła, której nie da się zdefiniować. Można powiedzieć, że wszystko, co jest dobre, piękne w nas, kiedy przyjdzie podmuch siły od Pana Boga, to pięknie zaczyna się rozwijać i dzięki tej nagromadzonej Bożej sile mamy z czego rozdawać innym….
życzenia :
18.04.2025 Centralna Droga Krzyżowa z udziałem lekarzy
Kościół Akademicki Św. Anny , Krakowskie Przedmieście 2025/04/18
Zapraszamy na Centralną Drogę Krzyżową ulicami Warszawy, której będzie przewodniczył abp Adrian Galbas SAC, metropolita warszawski . Centralna Droga Krzyżowa wyruszy spod kościoła akademickiego św. Anny w Wielki Piątek 18 kwietnia o godz. 20:00 z racji Roku Baryczkowskiego – zakończy się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela. gdzie znajduje się historyczny Krzyż Baryczków od 500 lat w Warszawie. Rozważania przygotował abp Adrian Galbas – dostępne będą dla każdego w formie broszury w dniu nabożeństwa. Krzyż Baryczkowski zajmuje miejsce centralne. Krzyż ten można nazwać po trzykroć Cudownym. Jako dzieło sztuki jest cudem artystycznym. Jego istnienie w mieście skazanym na nieistnienie jest cudem historycznym. Jego nieprzerwany przez pięć stuleci kult, który można opisać, oraz indywidualne doświadczenia Spotkania, których nie można opisać – są cudem teologicznym. Te trzy cuda – artystyczny, historyczny i teologiczny – w przedziwny sposób splatają się ze sobą w historii ludzi i pokoleń Warszawy i Mazowsza, jak natura, kultura i łaska. https://stacja7.pl/wiara/krzyz-baryczkowski-po-trzykroc-cudowny/