22.04.2020 Prezentacja sł .bożej Stanisławy Leszczyńskiej – nagrania i teksty

Ze względu na pandemię Covid 19,  co miesięczne spotkanie  w Sali św Rodziny Kościoła Środowisk Medycznych zostało odwołane,  ale można zapoznać się z materiałami audio i tekstami , które przybliżą nam postać polskiej położnej. z Auschwitz -Birkenau. Miesiąc temu 11.03.2020  minęła rocznica narodzin dla nieba polskiej położnej sł. b. Stanisławy Leszczyńskiej, która nie tylko dla pielęgniarek i położnych  ale także dla lekarzy jest  wzorem etyki zawodowej. Warto poznać jej życie i pracę, zwłaszcza w obecnych czasach, tak wielu nie ma poszanowania dla życia

  • PREZENTACJA :

Prezentacja-Stanislawa-Leszczynska-8-05-2013

  • WYKŁAD  z 11.03 2020 mgr. Marioli Sienkiewicz prezentujący sylwetkę kandydatki na ołtarze sł. b. Stanisławy Leszczyńskiej w autorskiej prelekcji  w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP na ul, Radnej  14 w miejscu pierwszych spotkań KSLP OM i aktualnym dla KSPiPP .

cz.1

cz.2.

 

  • LINKI Z KONFERENCJI W ŁODZI 3 marca 2020 , pod którym można wysłuchać wszystkich wykładowców konferencji popularno-naukowej o życiu i działalności Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej

Polecany jest szczególnie niezwykle piękny, wzruszający wykład pani profesor zw. dr hab. Teresy Olearczyk: Stanisława Leszczyńska w upamiętnieniach”.

  •  REFLEKSJE POŁOŻNEJ –  mgr Małgorzaty babińskiej , inspirowane pracą Stanisławy leszczyńskiej  o sposobach ratowania życia najmłodszych pacjentów:

M. Babińska o sł. b.Stan. Leszczyńska życie których starałam sie ocalić.2019 

  • PRZEMYŚLENIA LEKARZA PEDIATRY –  lek. Grażyny Rybak o sposobie pracy zawodowej lekarza:

Stanisława Leszczyńska .Uczę się od położnej istoty lekarskiego powołania. lek.Grażyna Rybak 2020