Mary Wagner zwolniona 7.03.2018 z więzienia

Mary Wagner po 3 miesiącach pobytu w areszcie wyszła na wolność – w dniu wspomnienia świętych męczennic św. Felicyty i Perpetuy, które będąc matkami oddały życie za wiarę w II wieku pod Kartaginą. http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-07.php3, Sędzia podczas rozprawy, która odbyła się w środę,7.marca 2018 r.

w Toronto, zaproponował  uwolnienie Mary Wagner, aby odpowiadała z wolnej stopy.  Ustalił termin kolejnego przesłuchania na 27 kwietnia. Redaktor Andrzej Kumor, z Toronto (www.goniec.pl), poinformował, że obrońca Mary Wagner mecenas Peter Boushy starał się dowieść, że ośrodek aborcyjny, do którego Mary Wagner weszła 8.grudnia 2017 roku, aby ratować życie dzieci nienarodzonych, może działać niezgodnie z prawem w prowincji Ontario. Powołał się na dokumenty, w tym korespondencję z ministerstwem zdrowia. Wynika z nich, że jeżeli ktoś świadczy usługi lekarskie objęte powszechnym ubezpieczeniem medycznym, nie może pobierać dodatkowych opłat. Womens Care Clinic pobiera od kobiet poddających się aborcji opłatę w wysokości 60 dolarów. Mecenas Boushy chciał udowodnić, że jeżeli ośrodek działa nielegalnie, to oskarżanie Mary Wagner i stawiane jej zarzuty o naruszenie zakazu zbliżania się do ośrodka aborcyjnego są bezzasadne! Jednak świadek Mike Markowic, właściciel Kliniki Aborcyjnej (posiada większość akcji w korporacji, która jest właścicielem ośrodka aborcyjnego Womens Care Clinic.)  zapewnił, że może okazać wszystkie dokumenty potwierdzające, iż jest to „biznes legalny”. Ten świadek przysięgał na Biblię!

Relacja na żywo pana Andrzeja Kumor:

http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/zycie-polonijne/mary-wagner-na-wolno%C5%9Bci-wkrotce-relacja-filmowa.html

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=f3_unyKfq58

Uczestnicy rozprawy 7.03.2018 z Mary Wagner zwolniona z więzienia przed budynkiem Sadu w Onrtario

„Wierzę, że ona jest pięknym wzorem do naśladowania. Gdyby każdy miał zamiłowanie do dzieci i do zaprzestania aborcji, i gdyby każdy katolik modlił się i działał z takim przekonaniem, -aborcja zakończyłaby się. ” – tak powiedziała o Mary Wagner pani Julia Haag , obrończyni życia z Red Rose Rescues, która była obecna na ostatniej rozprawie Mary Wagner. Podczas rozpraw 5-7.03.2018 na sali wspierało ją ponad 30 osób, w tym tacy weterani ruchu pro-life, jak Linda Gibbons. (pani o srebrnych włosach w w centrum zdjęcia)  Obecni byli również księża z Toronto i Waszyngtonu.

Pracująca w aborcyjnej rzeźni sekretarka, jako świadek zeznała, że pierwszy raz spotkała się w pracy z sytuacją wejścia o Kliniki i troski o życie. „Obecne w poczekalni kobiety posmutniały jeszcze bardziej i mimo że najczęściej ludzie są tam smutni i płaczą, tym razem, w trakcie wizyty Mary Wagner i zaraz po, płaczu było dużo więcej.”

Mary modli się bezpośrednio po uwolnieniu z więzienia w kaplicy adoracji Eucharystii w kościele św. Wilfreda w Toronto w Ontario.

Jedynym księdzem, który był na sali rozpraw podczas ostatniego procesu Mary 7.03.2018 był ks. William Kuchinski z USA (jego ojciec pochodził z Litwy). Po wyjściu Mary z więzienia odprawił Mszę św. dla Mary w pobliskim kościele Matki Bożej. Napisał do Fundacji Stop aborcji:
„Błogosławione było, bycie tam. TAK! Od nas zależy, czy użyjemy szkła powiększającego cierpienia Mary, aby wskazać na niesprawiedliwość, która niszczy nie tylko nienarodzone, ale także całe narody, z jego żrącymi skutkami.”:

„Byliśmy błogosławieni, aby tam być … TAK, od nas zależy, czy użyjemy szkła powiększającego cierpienia Maryi, aby wskazać na niesprawiedliwość, która niszczy nie tylko nienarodzone, ale także całe narody, z jego żrącymi skutkami”.  Ks.Wiliam (który brał udział w przekazywaniu Listu otwartego KSLP OM do Premiera Kanady w Ambasadzie Kanady w Waszyngtonie podczas Marszu dla Życia) z Mary i jej mamą Jane Wagner.

Mary Wagner z przyjaciółmi , ks. Wiliam (Padre Bill) Linda Gibbons, w dniu wyjścia z więzienia, środa, 7 marca. Dziękujemy Ci, Panie, za przyniesienie wolności naszej siostrze!